Nowości serialowe idealne na jesienne wieczory - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Nowości serialowe idealne na jesienne wieczory

Nowości serialowe idealne na jesienne wieczory

 

Jesień to czas, kiedy swoje premiery mają liczne produkcje filmowe i serialowe. Ai bez tego serwisy streamingowe oferują widzom wiele nowości z przeróżnych gatunków, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poniżej zebrałyśmy dla Was pięć nowości serialowych, które umilą długie, jesienne wieczory. 

1/ Sprzątaczka

Inspiracją tego miniserialu były wspomnienia Stephanie Land pod tytułem “Sprzątaczka. Jak przeżyć w Ameryce, będąc samotną matką pracującą za grosze”, które znalazły się między innymi na liście bestsellerów “New York Timesa”. Opowiada ona historię młodej kobiety Alex, która postanawia odejść od swojego partnera, który wielokrotnie stosował wobec niej przemoc, zarówno psychiczną jak i fizyczną. Zagubiona dziewczyna stara się walczyć z trudami związanymi z biurokracją i skomplikowaną sytuacją materialną. Kobieta wszystko co robi, robi po to aby zapewnić lepsze życie swojej małej córeczce Maddy. Momentami serial wzrusza, a niekiedy bawi do łez. “Sprzątaczka” może być uznawana za pewnego rodzaju inspirację, ponieważ pokazana jest  w nim sylwetka osoby zdeterminowanej, która stara się stawić czoła wszelkim przeszkodom. 

2/ Mało prawdopodobny morderca

Szwedzki dramat jest fikcyjną inspiracją historii  Stiga Engströma – mężczyzny, który był podejrzewany o zabójstwo premiera Szwecji Olofa Palmego. Mężczyzna do końca swojego życia od tego tragicznego zdarzenia wymykał się spod rąk wymiaru sprawiedliwości wykorzystując przy tym swoje szczęście, liczne zbiegi okoliczności i działania policji, które nie zawsze były  udane. 

3/ Glória

Historyczny thriller szpiegowski o radiostacji RARET, która retransmituje audycje Radia Wolna Europa. Akcja serialu toczy się w latach 60 XX. wieku w portugalskiej wiosce Glória. Miejscowość  należy do prowincji Ribatejo, która znalazła się w samym centrum zimnej wojny oraz sabotażowych manewrów Amerykanów i Sowietów, którzy walczyli o dominację w Europie. Głównym bohaterem jest João Vidal, który zostaje zwerbowany do KGB. Mężczyzna zostaje zaangażowany w liczne działania wywiadowcze. Poprzez kontakty i akcje, João zauważa, że świat nigdy nie jest czarno biały, a tym bardziej świat powiązany z siatką szpiegowską. 

4/ Colin w czerni i bieli

Mini serial opowiada historię Collina Kaepernicka – ciemnoskórego chłopca, który został adoptowany przez białą rodzinę. W świecie sportu Colin jest byłym członkiem drużyny futbolowej NFL San Francisco, a także jest rozpoznawalnym aktywistą działającym na rzecz praw obywatelskich.  

Główny bohater pełni rolę pewnego rodzaju rolę narratora, ponieważ przez wszystkie odcinki opowiada o trudnościach natury rasowej, kulturowej, a nawet klasowej. 

5/ Mój czas dla Ciebie

Ta hiszpańska produkcja jest wzruszającą historią o miłości między Liną i Nico. Niestety po wielu wspólnych latach związek pary się rozpada. Celem Liny jest zapomnienie o byłym partnerze co nie jest wcale takie łatwe. W związku, z tym dziewczyna postanawia zmienić otoczenie – przeprowadza się do nowego domu, szuka pracy i kolejnych doświadczeń.

________