Najlepsze produkcje z udziałem Nicole Kidman - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Najlepsze produkcje z udziałem Nicole Kidman

Najlepsze produkcje z udziałem Nicole Kidman

 

Filmy i seriale z udziałem utalentowanej Nicole Kidman podbijają w zdecydowanej większości okazują się kinowymi lub też telewizyjnymi hitami. Aktorka o australijsko-irlandzkim pochodzeniu 20 czerwca obchodziła swoje 54 urodziny. Gra przed kamerą oraz na scenie towarzyszyły Nicole niemalże przez całe jej życie. Już od 3 roku życia uczęszczała na lekcje aktorstwa i baletu. Karierę aktorską rozpoczęła jako 14-latka. Stała się rozpoznawalna głównie dzięki udziałowi w australijskich produkcjach, a rozkwit jej popularności przypadł na lata 90. i 2000. Obecnie, pojawia się nie tylko na złotym ekranie, chętnie bierze udział w serialach, które współprodukuje wraz z ze znanymi serwisami streamingowymi. Nie mogłyśmy oprzeć się okazji i postanowiłyśmy zebrać kilka naszym zdaniem najciekawszych filmów i seriali z jej udziałem. 

1/ Godziny

Ekranizacja powieści Michaela Cunninghama o tym samym tytule opowiada historię 3 zupełnie od siebie odmiennych kobiet, z różnych epok. Łączy je jedynie jedno – przekonanie, że żyją dla kogoś innego, a nie dla samych siebie. W jedną z głównych postaci Virginię Woolf wcieliła się Nicole, która ma problemy związane z rozpoczęciem pracy nad powieścią Pani Dalloway. Za rolę w  tym filmie Kidman otrzymała Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową.

2/ Od nowa

Miniserial amerykańskiej produkcji z małym wątkiem psychologicznym oparty jest na powieści Jeana Hanffa Korelitza. Serial opowiada historię rodziny Fraserów. Grace, którą odwzorowuje Kidman jest terapetuką, a jej mąż, w którego rolę wcielił się Hugh Grant jest onkologiem dziecięcym. Rodzina wiedzie  ułożone i spokojne życie, aż do momentu gdy nagła zbrodnia wywróci ich życie do góry nogami.

3/ Wielkie kłamstewka

Serial, o którym słyszał niemal każdy przedstawia perfekcyjne życie  matek w nadmorskim miasteczku Monterey. Pewnego dnia w miejscowości pojawia się samotna matka Jane i jej syn Ziggy. Jak się okazuje za otoczką idealnego i ułożonego życia przepełnionego licznymi sukcesami stoją kłamstwa, które niosą za sobą ogromne konsekwencje. Jaka tajemnica połączy główne bohaterki i jak to wpłynie na ich dalsze losy?

4/ Martwa cisza

Po tragicznej śmierci syna, Rae (Nicole Kidman) popada w depresję. Jej mąż John (Sam Neill) próbuje oderwać kobietę od otaczającej ich rzeczywistości i postanawia zabrać ją w kilku tygodniowy rejs. Pewnego dnia, natrafiają na zatapiający się jacht, z którego ratują mężczyznę. Niestety, rozbitek okazuje się mieć problemy ze zdrowiem psychicznym, co narazi małżeństwo na poważne problemy.

5/ Dziewczyna na urodziny

35-letni John (Ben Chaplin) jest pracownikiem banku. Pewnego dnia postanowił, że zacznie poszukiwania żony na portalach internetowych. W taki sposób poznaje Rosjankę Nadię (Nicole Kidman), która jak się z czasem okazuje nie potrafi mówić po angielsku. Początkowo mężczyzna chce się wycofać, jednak coś go powstrzymuje. Podczas urodzin Nadii, niespodziewanie parę odwiedzają członkowie mafii, a zarazem krewni kobiety, którzy poprzez użycie dziewczyny jako zakładniczki zmuszają Johna do napadu na bank, w którym pracuje.

______