Miniseriale, które trzymają w napięciu - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Miniseriale, które trzymają w napięciu

Miniseriale, które trzymają w napięciu

 

Platformy streamingowe coraz częściej dostarczają odbiorcom więcej produkcji własnych.  Wiele z nas zna kultowe, wielosezonowe seriale, które towarzyszą nam przez dłuższy czas. Jednak nie zawsze mamy chwilę na nadrabianie kilkunastu odcinków, a niekiedy i sezonów. W grę zaczynają wchodzić mini produkcje,  ograniczające się maksymalnie do dziesięciu odcinków. Poniżej znajdziecie kilka tytułów wartych uwagi.

1/ Rojst ‘97

Akcja rozpoczyna się podczas jednej z największych powodzi na terenie naszego kraju, w jego południowo-zachodniej części. Poprzez pęknięcie wałów ochronnych i zalanie, woda odsłania dawniej zakopane w części lasu ludzkie szczątki i ciało chłopca, który zostaje uznany za potencjalną ofiarę powodzi. Te dwie, kompletnie niezwiązane ze sobą sprawy po kolei odkrywają kolejne tajemnice miasteczka, które będą starali się rozwiązać policjantka z Warszawy oraz miejscowy inspektor. Dodatkowo, sprawą zainteresują się dziennikarze, którzy pojawili się również w pierwszym sezonie serialu.

2/ Kruk. Szepty słychać po zmroku

Akcja kolejnego, polskiego serialu kryminalnego zostaje osadzona na Podlasiu. Główny wątek dotyczy uprowadzenia 11-letniego chłopca. Sprawą ma dowodzić inspektor Adam Kruk, który po latach spędzonych w Łodzi powraca na tereny swojego rodzinnego regionu.

3/ The Spy

Serial powstały w koprodukcji francusko-amerykańskiej liczy jedynie 6 odcinków. Opowiada historię Eliego Cohena – agenta izraelskiego Mosadu (izraelska agencja wywiadowcza), który w latach 60. prowadził trwającą ponad trzy lata misję szpiegowską na terenie Syrii.

4/ Klangor

Cała akcja serialu dzieje się na polskim wybrzeżu. Pewnego wieczoru podczas nieobecności rodziców niespodziewanie znika nastoletnia córka psychologa więziennego. Gdy działania policji nie przynoszą większych efektów, rodzina wraz z bliskimi postanawia rozpocząć poszukiwania zaginionej Gabi na własną rękę. Podczas akcji zostaną ujawnione szokujące i nieznane wcześniej okoliczności tego zdarzenia.

5/ Niewiarygodne

Serial jest adaptacją artykułu dziennikarzy T. Christiana Millera i Kena Armstronga. Opowiada historię 18-letniej dziewczyny, która rzekomo została zgwałcona. W trakcie trwania śledztwa Marie odwołuje swoje pierwotne zeznania. Następnie zostaje oskarżona za składanie fałszywych zeznań. Dwie policjantki, które biorą udział w sprawie starają się odkryć do czego tak naprawdę doszło owej nocy i dlaczego nastolatka zmieniła swoją postawę wobec sprawy.

6/ Manhunt: Unabomber

Serial opowiada dość znaną historię polowania FBI na Theodora Kaczynskiego, tytułowego Unabombera –  terrorysty, który swoje działania motywuje sprzeciwem wobec społeczeństwa i cywilizacji opartych na nowoczesnej technologii. Niestety agencja rządowa ma niewiele poszlak i śladów, dlatego postanawia rozpocząć współpracę z kryminologiem, który wprowadza nowe, nieznane do tej pory metody pracy.

______