Filmy idealne na Halloween - najlepsze tytuły na upiorny wieczór - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Filmy idealne na Halloween – najlepsze tytuły na upiorny wieczór

Filmy idealne na Halloween – najlepsze tytuły na upiorny wieczór

 

Nadal mamy czas  na celebrację upiornego sezonu. To idealny moment na nadrobienie zaległości i odhaczenie najciekawszych tytułów z listy przerażających filmów. W naszym artykule znajdziesz kilka ciekawych propozycji, zaczynając od starych klasyków, po te mniej znane perełki z serwisów streamingowych. Zatem, przygotuj popcorn, i rozsiądź się wygodnie na kanapie – czas na seans!

1.Omen, 1976

Wydaje się, że Robert i Katherine Thorn mają wszystko. Są szczęśliwym małżeństwem. On pracuje w ambasadzie USA w Wielkiej Brytanii, a największym marzeniem pary jest posiadanie dzieci. Kiedy Katharine rodzi martwe dziecko, do Roberta przychodzi ksiądz, sugerujący, aby wzięli zdrowego noworodka, którego matka właśnie zmarła przy porodzie. Bez konsultacji z żoną przystaje na tą propozycję. Po przeprowadzce rodziny do Londynu zaczynają dziać się dziwne wydarzenia, przez które Robert zaczyna wierzyć, że dziecko zabrane z włoskiego szpitala, jest wcieleniem zła.

2.Totalna magia

Siostry Sally Owens (Sandra Bullock) i Gillian Owens (Nicole Kidman) mają ze sobą szczególną więź, mimo że różnią się osobowością i poglądami. W zamieszkiwanym przez nie miasteczku od lat huczy od plotek, że rodzina ma związek z czarownicami oraz, że kobiety z ich rodu są również przeklęte. Każdy mężczyzna, w którym się zakochają, jest skazany na zagładę. Klątwa wdziera się w życie Gillian i Sally na różne sposoby. Jej skutki na ich wspólne życie stają się bardziej uciążliwe i skomplikowane. Wraz z przybyciem do miasta detektywa policji w Tuscon Gary’ego Halleta (Aidan Quinn), którego pojawienie się nie jest przypadkowe i wiąże się z czymś więcej niż tylko wyznaczonym przez niego celem zawodowym.

3.Uciekaj!

Chris i jego dziewczyna Rose jadą na weekend do rodziców dziewczyny w północnej części stanu. Początkowo Chris odczytuje nadmiernie przychylne zachowanie rodziny jako nerwowe próby radzenia sobie z międzyrasowym związkiem córki, ale w miarę upływu weekendu seria coraz bardziej niepokojących odkryć prowadzi go do prawdy, której nigdy sobie nie wyobrażał.

4.Krzyk, 1996

Rok po śmierci matki Sidney Prescott (Neve Campbell) i jej przyjaciele zaczęli otrzymywać niepokojące telefony. Później dowiedzieli się, że pochodziły one od szalonego seryjnego mordercy, w białej masce i dużej czarnej szacie, szukającego zemsty. Jego rozmowy telefoniczne zwykle składają się z wielu dziwnych pytań.

5.Hocus Pocus

Przez cały ten film śledzimy losy Maxa, nastolatka, który niechętnie został wciągnięty w zbiórkę swojej siostry „cukierek albo psikus”. Jednak noc staje się nieco bardziej ekscytująca niż zamierzano. Max wskrzesza słynne siostry Sanderson z Salem, trio czarownic z misją zabrania dusz wszystkich dzieci z sąsiedztwa. Zgadza się to jest film dla dzieci, ale mieszanka serdecznej więzi brata i siostry i uroczego czarnego kota sprawia, że jest to idealny straszna produkcja do obejrzenia podczas jedzenia wszystkich cukierków na Halloween.

6.Sok z żuka

Żadne październikowe święto nie może się tak naprawdę spełnić bez oglądania najlepszej czarnej komedii ze wszystkich filmów na Halloween. Film wpisuje się w jesienną nostalgię,  został wydany w 1988 roku i gra młodą, prawie nierozpoznawalną Winonę Ryder jako Lydia. Aktora wciela się w rolę zdenerwowanej nastolatki, która chce zemścić się na swoim nonszalanckim, roztargnionym ojcu po śmierci matki. Łącząc siły z psotnym, ekscentrycznym ghulem znanym jako sok z żuka,  terroryzują całą rodzinę. Film został wyreżyserowany przez Tima Burtona.

7.Milczenie owiec

Jodie Foster wciela się w rolęClarice Starling, najlepszej studentki akademii szkoleniowej FBI. Jack Crawford (Scott Glenn) chce, aby Clarice przeprowadziła wywiad z dr Hannibalem Lecterem (Anthony Hopkins), genialnym psychiatrą, który jest również brutalnym psychopatą, odsiadującym dożywocie za różne akty morderstwa i kanibalizmu. Crawford wierzy, że Lecter może mieć wgląd w sprawę i że Starling, jako atrakcyjna młoda kobieta, może być tylko przynętą, która wciągnie z niego przydatne informacje.

8.Misery

Najlepiej sprzedający  powieściopisarz Paul Sheldon jest w drodze do domu ze swojej kryjówki w Kolorado po ukończeniu ostatniej książki, gdy rozbija swój samochód w zamieci. Paul jest ciężko ranny, ale zostaje uratowany przez byłą pielęgniarkę Annie Wilkes, „fankę numer jeden” Paula, która zabiera go z powrotem do jej odległego domu w górach, bez zadawania sobie trudu, by komukolwiek o tym powiedzieć.

9. Rodzina Addamsów

Chyba każdy z nas zna te prerażająco urocze postacie. Dzięki niezaprzeczalnej chemii między aktorami Anjelicą Huston i Raulem Julią, znanymi ze swojej gorącej sceny tanga, para udowadnia, że ekscentryczność zawsze powinna wygrywać ze skromnością. Huston była nominowana do Oscara za rolę Morticii, co pokazuje, że film jest naprawdę warty obejrzenia . 

10. Carrie, 1976

Zbliża się koniec roku szkolnego. Uczennica liceum Carrie White czuje się jak wyrzutek społeczny. Jej matka, Margaret White, jest fanatyczką religijną, a jej skrajne poglądy skierowane są przede wszystkim przeciwko seksowi, który jej zdaniem jest grzechem. Przekonania pani White są skrajne głównie z powodu nieudanego małżeństwa i mężem Ralphem, który dawno temu uciekł z inną kobietą. Jedynym dorosłym autorytetem, która próbuje pomóc Carrie w życiu, jest jej wychowawczyni, panna Collins.