5 najlepszych zabiegów na zimę, których efekty zachwycają - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • 5 najlepszych zabiegów na zimę, których efekty zachwycają

5 najlepszych zabiegów na zimę, których efekty zachwycają

 

Zima to idealny czas na regenerację skóry. Możemy zadbać o lepszą kondycję cery, a czas spędzony w domu poświęcić na zadbanie o jej kondycję. Nawet praca w domu sprzyja bardziej przemyślanej i konsekwentnej pielęgnacji oraz bardziej inwazyjnym zabiegom. Kosmetolog Ewa Olczak-Dziadolka, współwłaścicielka Kliniki MAKE MY DREAM, przygotowała zestawienie 5 zabiegów, dzięki którym efekty zobaczymy od razu lub w bardzo krótkim czasie, a makijaż zwyczajnie okaże się zbędny. 

1.Autorski zabieg na twarz – Dream Come True

W klinice MAKE MY DREAM autorski zabieg Ewy jest tym wykonywanym najczęściej. Został nazwany Dream Come True, ponieważ spełnia marzenie pacjentek o zdrowej, pozbawionej zanieczyszczeń cerze. Jest gwarancją niemal natychmiastowej poprawy jej stanu, o czym świadczą spektakularne metamorfozy pacjentów. Zabieg idealnie sprawdza się w przypadku zmian trądzikowych, które występują w formie zaskórników lub ropnych stanów zapalnych. Co zatem jest jego sekretem? W ramach zabiegu wykonywany jest między innymi odpowiedni rodzaj peelingu, również z użyciem nowoczesnych urządzeń, oczyszczanie manualne, odpowiednio dobrana maska oraz indywidualnie dobrane preparaty ze składnikami aktywnymi, jakimi może być witamina C, kolagen lub EstGen. W zależności od doboru metody do obecnej kondycji skóry pacjenta, przeciwwskazania do wykonania poszczególnego zabiegu przedstawiane są przed jego wykonaniem przez ekspertów wykonujących zabieg.

2.Wszechstronny laser frakcyjny CO2-FRAXEL

Laser frakcyjny CO2 ma bardzo szerokie i wszechstronne zastosowanie. Nadaje się on idealnie zarówno dla osób borykających się z potrądzikowymi, pooparzeniowymi bądź pourazowymi bliznami, dla tych, którzy chcą pozbyć się przebarwień, jak i dla starszych osób, które chcą wizualnie się odmłodzić. Działanie lasera polega na kontrolowanym uszkodzeniu komórek skóry. Skutecznie usuwa zewnętrzne warstwy naskórka oraz pobudza głębsze warstwy skóry do odbudowy i regeneracji. Laser posiada specjalną głowicę wyposażoną w skaner, który wypala w skórze urazy termiczne w postaci mikro kanalików. Wiązka lasera dociera w głąb komórek aż do tkanki podskórnej. Nie powoduje przy tym oparzeń, ale skutecznie pobudza okalające zdrowe tkanki do szybkiej odbudowy i regeneracji. Zabieg w zależności od preferencji pacjenta możemy wykonać na każdym obszarze ciała. Dzięki dodatkowemu systemowi chłodzenia dostępnemu w klinice, nie jest on szczególnie bolesny, a parametry dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Może on jedynie odczuwać ciepło bądź ukłucia. 3 dni po zabiegu skóra jest bardzo spuchnięta i czerwona. Przez kolejne 3-4 dni na twarzy pojawiają się małe strupki. Utrzymują się one ok. 7-8 dni po zabiegu i w tym czasie nie można nakładać makijażu. Tydzień to minimalny czas rekonwalescencji, ale efekty są zdumiewające. 

3.Pożegnaj przebarwienia i inne błędy młodości z laserem Q-switch 

Jesień to idealny czas na laserowe usuwanie przebarwień, makijażu permanentnego czy też niechcianego tatuażu. Z takiego zadania świetnie wywiązuje się laser Q-switch, który służy do usuwania zmian melanocytowych o charakterze piegów, pieprzyków, plam barwnikowych, zmian starczych oraz znamion. Pozwala również usunąć niechciany tatuaż lub makijaż permanentny. Podczas zabiegu promień lasera o specjalnie dobranej długości fali, w ultra krótkich impulsach o wysokiej energii powoduje odparowanie barwnika z powierzchownych warstw skóry oraz rozbicie cząstek barwnika w warstwach głębszych, które następnie ulegają wchłonięciu. Laser Q-switch nie pozostawia blizn pozabiegowych, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki. Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona na całej twarzy, jednak rumień ustępuje w ciągu kilku godzin. Usunięcie pigmentu zaczyna się od razu po wykonanym zabiegu, docelowo trwa jednak wiele miesięcy, podczas których zauważamy stopniowy zanik pigmentu. Po każdym z zabiegów uzyskujemy kolejny postęp w rozjaśnieniu zmiany pigmentacyjnej, a sugerowany minimalny odstęp między zabiegami to 4-6 tygodni. Zabieg wykonuje lekarz. 

4.Zapomnij o pajączkach z laserem KTP

Kto na nas lubi czerwone pajączki na twarzy i ciele? Zamiast ukrywać je pod grubą warstwą makijażu, polecamy zainwestować w ich usunięcie. Z tym zadaniem najlepiej poradzi sobie laser naczyniowy, który skutecznie zamyka teleangiektazje na twarzy, naczyniaki płaskie, rozproszone zaczerwienienia, rubiniaki, a także czerwone naczynia na nogach. Brzmi jak urządzenie doskonałe, które zachwala wielu pacjentów kliniki. Laser KTP zawiera wiązkę promieniowania światła zielonego o długości fali 532 nm, wyposażony jest w kilka głowic zabiegowych, ponadto charakteryzuje się bardzo wysoka mocą, dzięki czemu zapewnia szeroki wachlarz wskazań do wykonania zabiegu. Efekty są natychmiastowe, a lekkie zaczerwienienie na twarzy ustępuje już na drugi dzień. Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu, dlatego warto przedyskutować je z lekarzem podczas konsultacji. 

5.Retinol zawsze na medal

Zabieg z użyciem retinolu to kompleksowa terapia stymulująca odnowę tkankową. Złuszczanie skóry retinolem polega na aplikacji maski o wysokiej koncentracji składników aktywnych. Dzięki swojemu działaniu depigmentacyjnym, złuszczającemu, odświeżającemu oraz regeneracyjnemu, peeling retinolowy przywraca twarzy młodzieńczy wygląd, pobudza produkcję kolagenu, działa wygładzająco na zmarszczki oraz rozjaśniająco na przebarwienia. Zabieg taki gwarantuje natychmiastowe rozjaśnienie skóry, wyrównanie kolorytu skóry, zwężenie porów, poprawę napięcia skóry oraz spłycenie zmarszczek. Przeciwwskazaniami do niego są: aktywne i ropne zmiany trądzikowe; kuracja retinoidami – zabieg można wykonać po 2 miesiącach od zakończenia kuracji; choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze; ciąża; cera naczyniowa i bardzo wrażliwa; rany otwarte lub uszkodzenia skóry w obrębie zabiegu; świeżo opalona skóra. Należy pamiętać, że po 2 dniach skóra zaczyna się złuszczać, a po 5-7 dniach możemy zaobserwować efekt glow. Właśnie ten efekt sprawia, że jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinice. 

_____

Treść: materiał partnera