Fascynujący pokaz Haute Couture domu mody Schiaparelli SS2022 - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Fascynujący pokaz Haute Couture domu mody Schiaparelli SS2022

Fascynujący pokaz Haute Couture domu mody Schiaparelli SS2022

 

Właśnie trwają pokazy w ramach paryskiego tygodnia mody Haute Couture na sezon Wiosna/Lato 2022. Jednym z tych, który niewątpliwie zwraca uwagę jest ten zorganizowany przez dom mody Schiaparelli.  Dyrektor kreatywny Daniel Roseberry kontynuuje w nim odświeżającą mieszankę kultur, serwując odmienną perspektywę tego, czego świat mody potrzebuje w tym niepewnym czasie. Zamiarem projektanta było znalezienie odpowiedniego miejsca dla mody wśród panującego obecnie chaosu i poczuciu straty wywołanej wciąż trwającą pandemią.

Motyw przewodni kolekcji 

W kolekcji zatytułowanej Wiek dyscypliny, Roseberry postanowił stworzyć kreacje pełne dramatyzmu. Obyło się jednak bez krzykliwych kolorów i ponadwymiarowych sylwetek, których można się było po nim spodziewać. Zamiast tego w zaprezentowanej światu kolekcji dominowały trzy kolory: czarny, biały i charakterystyczne dla Maison Schiaparelli złoto.

Zainspirowane mityczną arcykapłanką propozycje są definicją powściągliwego luksusu. Kolekcja obfituje w proste i dopasowane sylwetki wraz z wyszukanymi, mocno szczegółowymi złotymi strukturami. Efekt jest eteryczny i magiczny – takie zestawienie prostoty i elegancji naprawdę zachwyca.

Poniżej przedstawiamy galerię z kilkoma sylwetkami z pokazu:

______

Zdjęcia: schiaparelli.com