Bajkowy glamour we wnętrzu - issue27.pl
 • WNĘTRZA  • Bajkowy glamour we wnętrzu

Bajkowy glamour we wnętrzu

 

Inspirowana tęsknotą za miłością, poezją i bajkami kolekcja Mystic Romance to nowość Westwing Collection na sezon jesień/zima 2022. Marzycielska, ale jednocześnie bazująca na silnych nawiązaniach do fauny i flory, dostępna wyłącznie na Westwing.pl już 19 września 2022.

Myśląc o jesiennym wnętrzu, pierwsze co przychodzi na myśl to tekstylia, którymi pragniemy otulić się w chłodniejsze dni. Na tym właśnie skupili się projektanci Westwing Collection. To, co wyróżnia kolekcję Mystic Romance, to przede wszystkim nowe kształty i nietypowe techniki, jakie wykorzystano przy produkcji poszczególnych elementów, takich jak: tkane poduszki żakardowe, kształt bonbon, zdobienia na bouclé, poduszka kwiatowa 3D.

Hint of romance

Inspiracją do stworzenia kolekcji był makro trend „hint of romance”, który w propozycjach na nadchodzącą jesień i zimę podąża w bardziej mistycznym kierunku. Widać to szczególnie w palecie kolorów, w której ochra, bordo i pudrowy róż, tworzą spójną kompozycję z bielą i kremowymi odcieniami. Dekoracyjne wzory zwierzęce i kwiaty jako nadruki to z kolei odwołania do natury, która była kluczową inspiracją dla projektantów kolekcji.

Po długiej erze nowoczesnych kształtów i kolorów, jestem podekscytowana, że romantyzm powraca do wzornictwa. Nasza kolekcja Mystic Romance to sezonowe i – jak sama nazwa wskazuje – mistyczne podejście do tego trendu. To kolekcja, która cechuje się uwzględnieniem wszystkich zmysłów, ale też przywiązywaniem szczególnej uwagi do detali. Naszym celem było stworzenie poetyckiej i marzycielskiej kolekcji, z bogatymi tkaninami i najbardziej ekstrawaganckimi nadrukami. Nasz zespół projektowy czerpał inspiracje z natury, więc na poduszkach i pościeli można zobaczyć wiele kwiatowych i botanicznych nadruków, takich jak kwiaty, ale także modne grzyby i urocze robaczki. Wybraliśmy eleganckie tkaniny i tekstury, takie jak satynowy żakard, falbany 3D, gnieciony aksamit, jak również pracowaliśmy z pięknymi haftami. Ta kolekcja jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ sprawia wrażenie, jakbyśmy przenieśli do swojego domu bajkę. Mimo że jest marzycielska, nie jest przeznaczona tylko dla fanów romantyzmu. Przedmioty są również bardzo szykowne i można je łączyć z każdym rodzajem wnętrz. Westwing Collection Mystic Romance wzbogaca każdą przestrzeń w sposób efektowny, ale delikatny

– dodaje Alexandra Tobler, dyrektor kreatywna Westwing Collection.

 

_____

Treść i zdjęcia materiał Westwing