Warstwowe stylizacje - 5 elementów garderoby, które sprawdzą się w zimne dni - issue27.pl
 • MODA  • Warstwowe stylizacje – 5 elementów garderoby, które sprawdzą się w zimne dni

Warstwowe stylizacje – 5 elementów garderoby, które sprawdzą się w zimne dni

 

Zima tuż za rogiem, więc powrót praktyk sezonowych musi się rozpocząć na dobre. Rozgrzewająca herbata z przyprawami o poranku to konieczność. A kiedy trzeba wyruszyć na wyprawę, stawiając czoła mrozowi, sztuka nakładania na siebie warstw musi być dopracowana do perfekcji. Niestety, para dżinsów i twój ulubiony gruby sweter czasami po prostu nie wystarczają, gdy wiatr jest silny, a temperatura bliska zera. W tym momencie wszyscy sięgamy pamięcią do szkolnych czasów i słynnego ubierania ” na cebulkę”. Ten potoczny termin określa nic innego, jak ubieranie warstwowe. 

Chociaż dla niektórych ten sposób ochrony przed zimnem wydaje się oczywistym rozwiązaniem w chłodne dni, to nie wszyscy mamy tą metodę opanowaną do perfekcji. Okazuje się, że  ubranie się tak, aby było wystarczająco ciepło, ale nie za gorąco, zawsze staje się pewnym wyzwaniem.

Wybór odpowiedniej warstwy zewnętrznej jest ważny, jednak to co znajduje się pod nim uważamy za równie istotne, bo dzięki temu utrzymujemy ciepło. Podstawowe elementy garderoby takie jak ocieplane legginsy, rajstopy i proste koszulki z długim rękawem zimą stają się tak naprawdę naszymi najlepszymi przyjaciółmi.

Poniżej przedstawiamy 5 elementów garderoby, które sprawdzą się w zimne dni, idealne do warstwowych stylizacji. 

1. Koszulka z długim rękawem

Proste bawełniane bluzki z długim rękawem to idealny wybór na warstwę pod sweter lub bluzę. Nie tylko zapewniają dodatkowe ciepło, ale mogą również ochronić skórę przed wełnianymi swetrami, które czasem powodują swędzenie. 

Calvinklein.pl, 134 zł

2.Ocieplane legginsy i rajstopy 

Sukienki i spódnice nie muszą robić sobie przerwy w zimie — i nie powinny. Jednak założenie ocieplanej pary rajstop zapewni ciepło, którego potrzebujesz, aby Twoje sukienki spełniały swoją funkcję także zimą. 

Triumph, Modivo.pl, 109, 99 zł

3. Grube wełniane skarpety

Różnica w cieple i komforcie między parą grubych wełnianych skarpet w porównaniu z parą zwykłych skarpet jest zdumiewająca. Zrób sobie przysługę i wybierz taką parę, a następnym razem, gdy będziesz w nich chodzić, podziękujesz nam.

Kappahl.com, 59,99 zł

4. Niezawodny szalik

Szaliki na zimę to podstawa. Jednak najlepiej wybierać takie, które są szerokie i ciepłe, aby można było owinąć się nim, kiedy wieje mroźny wiatr. Niezależnie od tego, czy wybierzesz koc, czy szalik z grubszego materiału, to powinien  chronić szyję i twarz w najzimniejsze dni.

MaxMara, Breuninger.com, 1275 zł 

5. Naprawdę ciepła czapka

Podobnie jak w przypadku szalika, dobrej jakości czapka to podstawa utrzymania ciepła. Staraj się wybierać takie, wykonane z naturalnych materiałów, jak wełna, czy kaszmir. Jedną z ich cech utrzymanie ciepła, więc zniesienie chłodu będzie znacznie bardziej przyjemne. 

Elementy, 249 zł