Zapach idealny na nowy sezon - przegląd perfumowych nowości - issue27.pl
 • URODA  • BEAUTY NEWS  • Zapach idealny na nowy sezon – przegląd perfumowych nowości

Zapach idealny na nowy sezon – przegląd perfumowych nowości

 

Perfumy były od zawsze moją słabością. To najlepsze prezenty, jakie sobie sprawiam, wtedy, kiedy uznaję, że potrzebuję jakiegoś odświeżenia w swoim życiu. Dlatego obserwowanie nowości z tej kategorii ma dla mnie niezwykle istotny wymiar. Chętnie sprawdzam, jakie propozycje przygotowały moje ulubione marki oraz uwielbiam odkrywać i ulepszać swoją kolekcję. Obecnie poszukuję idealnego zapachu na nadchodzący sezon, czyli przełom lata oraz jesieni. Poniżej znajdziesz więc przegląd perfumowych nowości, które sprawdzą się kiedy zacznie cię dopadać powakacyjna nostalgia.

1.Byredo, Rouge Chaotique / Galilu

Szwedzki dom perfumiarski zaskakuje nową nutą zapachową. Rouge Chaotique to pierwszy oudowy gourmand w ofercie marki. Jego woń to istna jesienna inspiracja kulinarnymi eksperymentami. Śliwka w pralinie, szafran, czerwone owoce połączone z korzennym paczuli oraz drzewem agarowym dają elektryzującą i apetyczną woń.

2.PERFUMER H, Rhubarb / Galilu

„Zapach zainspirowany grządką warzywną w otoczonym murem ogrodzie mojej babci, gdzie jaskraworóżowe łodygi stały pod osłoną baldachimu z zielonych liści.Ten obraz to synonim nadejścia wiosny i pierwszych ciepłych zachodów słońca”
– Lyn Harris, perfumiarka, założycielka Perfumer H.

3.Tom Ford, Cafe Rose /Douglas.pl i Sephora.pl

Zmysłowe połączenie aromatycznej róży oraz czarnej kawy zestawione z korzennym ciepłem kolendry, paczuli i kardamonu. Całość otula akordy żywicy kadzidłowca oraz drzewa sandałowego. 

4. Smoking Hot, Kilian

Idealny na wielbicielek nieco męskich woni. Otwiera go aromat zakazanego owocu: gładki, jabłkowy smak Apple Hookah, który został skomponowany z ciepłą esencją z kory cynamonu. 

5.Jo Malone, English Pear & Sweet Pea

“Marzyłam o stworzeniu kompozycji, która zachowa w sobie zarówno całą soczystość owocu gruszki, ale również pozostawi miejsce na delikatność pachnącego groszku. Wszystko przy radosnej celebracji pastelowych kolorów.”

Célline Roux, Global Head of Fragrance