Claudia Schiffer - chodząca legenda - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • Claudia Schiffer – chodząca legenda

Claudia Schiffer – chodząca legenda

Claudia Schiffer to z pewnością najlepsza chodząca reklama naszych zachodnich sąsiadów. Karierę w branży modowej rozpoczęła w wieku 17 lat, był to rok 1987. Już trzy lata później niemiecka modelka, chodziła dla najsłynniejszych, światowych wybiegach, współpracując z takimi domami mody jak: Chanel,  Dolce & Gabbana, Versace, Ralph Laurent czy Christian Dior. Była pierwszą  modelką w historii marki Victoria’s Secret, która włożyła słynny diamentowy “fancy bra”. 

Od czasu rozpoczęcia przygody z modelingiem jej twarz pojawiła się na ponad 700 okładkach najważniejszych magazynów modowych: „Vogue”, „Harper’s Bazaar”, „Vanity Fair”, „People”, „Rolling Stone”, „The New York Times”.

https://www.instagram.com/p/BXpgDm0gJil/?hl=pl&taken-by=claudiaschiffer

Mówi się o niej, że była muzą dyrektora artystycznego Chanel – Karla Lagerfelda. W latach 90′ wraz z Lindą Evangelistą i Naomi Campbell tworzyły trio najlepszych modelek wszech-czasów, okrzyknięte przez media „wielkim tercetem”.

W 2006 roku wraz z najlepszym piłkarzem wszech czasów – Pele otworzyła mundial w Niemczech.

Ze swoimi koleżankami z wybiegu Christy Turlington, Elle Macpherson , Naomi Campbell otworzyła w Nowym Jorku i Paryżu restaurację o nazwie Fashion Cafe.

Claudia od maja 2002 roku jest żoną brytyjskiego producenta i reżysera filmowego  Matthew Vaughna, z którym ma 3 dzieci: 2 córki i syna.