Muzea poświęcone modzie, które muszą się znaleźć na waszej must see list! - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • Muzea poświęcone modzie, które muszą się znaleźć na waszej must see list!

Muzea poświęcone modzie, które muszą się znaleźć na waszej must see list!

#1 Yves Saint Laurent Museum

Dość niedawno, bo 3 miesiące temu zostało otwarte długo wyczekiwane muzeum Yves Saint Laurent w Marrakeszu. Muzeum poświęcone twórczości słynnego francuskiego projektanta, zostało zbudowane w mieście, w którym był zakochany przez całe swoje życie. W środku podziwiamy przepiękne kolekcje z różnych lat twórczości projektanta. Dodatkowo dzięki umieszczonym pamiątkom i zdjęciom możemy przybliżyć sobie życie wielkiego krawca. Naszej uwadze nie może umknąć budynek, w którym znajduje się muzeum. Ceglany projekt francuskich projektantów z Studio KO, który zdaniem projektantów przypomina krawieckie wykroje doskonale wpisuje się w marokański klimat. 

Muzeum możemy odwiedzić od czwartku do wtorku w godzinach 10:00 – 18:00, koszt biletu wynosi ok. 40 zł. 

#2 Gucci Museo

Florencja, rodzinne miasto założyciela domu mody Guccio Gucci S.p.A. To tutaj w samym centrum miasta na Piazza della Signoria możemy odwiedzić Gucci Museo, które mieści w sobie historię włoskiego domu mody. Piękne zabytkowe wnętrze idealnie komponuje się z wystawianymi eksponatami. Fani marki będą zachwyceni wystawą, znajdziemy tutaj torebki, suknie, dodatki, które przez wiele lat były produkowane w edycjach limitowanych. 

Muzeum otwarte codziennie w godzinach 10:00 – 19:30, cena biletu ok. 6€.

 #3 Salvatore Ferragamo

Teraz coś dla fanów butów – Salvatore Ferragamo. Kolejne muzeum we Florencji, tuż obok Gucci Museo. Możemy tutaj podziwiać każdą parę butów, zaprojektowaną przez tego wybitnego szewca. Są również narzędzia, którymi posługiwał się Ferragamo podczas tworzenia swoich dzieł sztuki. Do grona jego fanek należała Marylin Monroe czy Audrey Hepburn. 

Muzeum możemy odwiedzać codziennie od 10:00 do 19:00, cena biletu w granicach 6€.

Autor tekstu i kolaży: Julia Karcz