Magiczna Florencja - praktyczny przewodnik - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Magiczna Florencja – praktyczny przewodnik

Magiczna Florencja – praktyczny przewodnik

Florencja, miasto tysiąca zabytków, pięknych mostów i pysznej pizzy. Rok temu miałam przyjemność odwiedzić to miejsce i się zakochałam. Nie ma nic piękniejszego niż spacery malowniczymi, ciasnymi uliczkami i kieliszek czerwonego wina z widokiem na Katedrę Santa Maria del Fiore.

Spróbuję  przekonać Was do odwiedzenia tego pięknego miasta, pokazując Wam, co mnie najbardziej urzekło we Florecji, gdzie zjadłam najlepszą pizzę i wypiłam aromatyczne poranne espresso. 

Co warto zobaczyć?

Galeria Uffizi 

Jedno z najstarszych muzeów w Europie. Tutaj możecie podziwiać działa takich artystów jak Michał Anioł, Tycjan, Rubens, Rembrandt, Carravagio, Leonadro da Vinci i wielu, wielu innych wybitnych twórców. W bilety warto zaopatrzyć się parę dni wcześniej, możecie kupić je tutaj, w zależności od zniżki cena wacha się od 18 do 29 euro 18-29

Katedra Santa Maria del Fiore 

Serce Florencji, pracę nad Katedrą rozpoczęto w 1296 roku, a jej budowa zajęła blisko 600 lat. Warto wejść do środka Katedry oraz na wieżę, z której możemy podziwiać uroki Florencji.

Ponte Vecchio 

Najstarszy z florenckich mostów na rzece Arno. Zbudowany w XIV wieku. 

Museo Gucci 

Florencja, rodzinne miasto założyciela domu mody Guccio Gucci S.p.A. To tutaj w samym centrum miasta na Piazza della Signoria możemy odwiedzić Gucci Museo, które mieści w sobie historię włoskiego domu mody. Piękne zabytkowe wnętrze idealnie komponuje się z wystawianymi eksponatami. Fani marki będą zachwyceni, znajdziemy tutaj torebki, suknie, dodatki, które przez wiele lat były produkowane w edycjach limitowanych.  Muzeum otwarte codziennie w godzinach 10:00 – 19:30, cena biletu ok. 6€.

Museo salvatore Ferragamo 

Teraz coś dla fanów butów – Salvatore Ferragamo. Kolejne muzeum we Florencji, tuż obok Gucci Museo. Możemy tutaj podziwiać każdą parę butów, zaprojektowaną przez tego wybitnego szewca. Są również narzędzia, którymi posługiwał się Ferragamo podczas tworzenia swoich dzieł sztuki. Do grona jego fanek należała Marylin Monroe czy Audrey Hepburn. Muzeum możemy odwiedzać codziennie od 10:00 do 19:00, cena biletu w granicach 6€.

Gdzie zjeść

La Ménagère 

Jedno z piękniejszych miejsc jakie miałam okazję odwiedzić. Restauracja, kawiarnia, kwiaciarnia, sklep z pięknymi akcesoriami do domu, wszystko w jednym. Wystrój zachwyca, każdy szczegół jest starannie wykonany, dzięki temu miejsce ma swój unikalny klimat. Ja zatrzymałam się tutaj na poranną kawę i zjadłam przepyszne tiramisu. 

Gusta Pizza 

Pyszna, prawdziwa włoska pizza z pieca opalanego drewnem . Musicie się przygotować na sporą kolejkę, ale nie pożałujecie ani minuty w niej spędzonej. W środku lokal jest mały, panuje w nim bardzo luźna, przyjacielska atmosfera. Jeśli nie znajdziecie miejsca w lokalu, polecam wziąć pizze na wynos i udać się z nią na jeden z pobliskich placów. 

All’antico Vinaio 

Pyszne, dużo kanapki w świeżo wypiekanym włoskim chlebie. Smakują wyśmienicie, mają mnóstwo dodatków. Trochę będziecie musieli poczekać w kolejce, ale warto!

Autorka: Julia Karcz