3 urodowe sposoby na jesienną chandrę, czyli kosmetyki, które powinniście poznać - issue27.pl
 • TRENDY  • 3 urodowe sposoby na jesienną chandrę, czyli kosmetyki, które powinniście poznać

3 urodowe sposoby na jesienną chandrę, czyli kosmetyki, które powinniście poznać

Brak energii, gorszy nastrój to mogą być oznaki jesiennego przesilenia, związane z gwałtowną zmianą pogody. Ze słonecznego, pięknego lata z dnia na dzień trzeba zacząć mierzyć się z ciągłym zachmurzeniem, drastycznym ochłodzeniem oraz brakiem odpowiedniej ilości światła. 

Sposoby na to, jak możemy sobie radzić w takich sytuacjach są niezwykle różne, my przedstawiamy 3 z nich:

Po pierwsze: witaminy i wzmocnienie

Dla zwiększenia odporności powinno się sięgnąć po witaminę B, odpowiedzialną za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Witamina ta znajduje się m.in. w pełnoziarnistych, kaszach, ciemnym ryżu oraz kiełkach i roślinach strączkowych. Oprócz witamin dostarczanych przez pokarm warto również stosować produkty kosmetyczne, które mają działanie wzmacniające, poniżej kilka z rekomendowanych.

Po drugie: kolory

Nie od dziś wiadomo, że kolory oddziaływują na nasze samopoczucie, dlatego warto jest zwrócić uwagę nie tylko na ubrania, ale także na detale, takie jak na przykład odcień na paznokciach, czy cień do powiek. 

Po trzecie: aromateriapia

Terapia zapachowa jest bardzo przyjemnym sposobem na poprawę nastroju! Już w czasach starożytnych doceniono zbawienne działanie zapachu na ludzkie samopoczucie, jako przykład mogą posłużyć lekarze z Egiptu, którzy depresję leczyli olejkami eterycznymi.