Jak dbać o kaszmirowe swetry - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Jak dbać o kaszmirowe swetry

Jak dbać o kaszmirowe swetry

Kaszmir jest miękką i delikatną tkaniną powstająca z wełny kóz kaszmirskich. Proces pozyskania tego włókna jest czasochłonny, co wpływa m.in na jego stosunkowo wysoką cenę. Sweter wykonany z kaszmiru to wydatek zaczynający się od około 300 zł. Jest to inwestycja opłacalna ponieważ kaszmirowe swetry, są ciepłe, bardzo dobrze się prezentują i mogą posłużyć nam nawet parę lat, pod warunkiem, że będziemy przestrzegać paru ważnych zasad konserwacji. 

1.

Jeśli zdecydujesz się na pranie w pralce, koniecznie użyj opcji prania ręcznego. W przypadku kiedy wolisz własnoręcznie zająć się odświeżeniem sweterka korzystaj z zimnej wody, specjalnego płynu do prania wełny lub delikatnego, najlepiej dziecięcego szamponu do włosów. Proces prania powinien być krótki. Płukanie musi obywać się również w zimnej wodzie

2.

Sweter osuszamy rolując w położonym na płasko ręczniku, delikatnie wyciskając go, w celu usunięcia nadmiaru wilgoci. Rzeczy wykonane z kaszmiru suszymy na płasko. Nie wolno do tego celu wykorzystywać suszarki, ani wieszać ich na kaloryferze. 

3.

Mole uwielbiają wilgotne włókna kaszmiru, więc, aby chronić materiał przed szkodnikami należy upewnić się, że jest on całkowicie suchy. Jeśli tak, złóż (wieszaki niszczą sweterki)i opcjonalnie włóż do specjalnej zamykanej torebki ochronnej.