Chanel Restort 2020: Debiut Virginie Viard - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Chanel Restort 2020: Debiut Virginie Viard

Chanel Restort 2020: Debiut Virginie Viard

Parę dni temu hala paryskiego Grand Palais zamieniła się w świątynię mody i to nie byle jakiej, bo właśnie w ostatni piątek 3 maja Chanel zaprezentowało kolekcję Resort 2020. 

Virginie za sterami Chanel

Ten pokaz to wydarzenie, które przyciąga wzrok wszystkich miłośników świata mody z dwóch powodów; po pierwsze, to Chanel, a po drugie propozycje z kolekcji Resort są debiutem Virginie Viard na stanowisku dyrektor kreatywnej. To właśnie ona była prawą ręką Karla Lagerfelda i jak twierdził mistrz  niezwykle ważną postacią dla całego atelier. Virginie udowadnia, że te słowa oraz 30 letni staż pracy u jego boku mają przełożenie na doskonałą znajomość klientów, ich potrzeb oraz DNA marki. 

Materiał prasowy/ Chanel

Kolekcja

Na początek, nowa dyrektor kreatywna zamieniła Grand Palais w stację kolejową i tym samym widzowie ruszyli w podróż podziwiając 79 propozycji Chanel Resort 2020. W kolekcji pojawiło się mnóstwo niezwykle kobiecych sylwetek, mocno zaznaczona talia, kokardy oraz falbany, a także charakterystyczne dla marki tweedy. Szyku nadały im także geometryczne, dwukolorowe czółenka. Akcesoria, jakie pojawią się w kolekcji to przede wszystkim skórzane aktówki, plecione listonoszki, materiałowe torebki i tweedowe plecaczki. Virginie oddała również hołd ponadczasowym klasykom: modelki miały na sobie sznury pereł oraz intensywną, czerwoną pomadkę na ustach. 

[contentcards url=”https://www.youtube.com/watch?v=pJbLILyHPVU”]

Wśród gości oklaskujących pokaz pojawiły się m.in. Keira Knightley, Lily Rose Depp, Vanessa Paradis, Caroline de Maigret i Claudia Schiffer. 

[Best_Wordpress_Gallery id=”397″ gal_title=”chanel resort 2020″]

Zdjęcia: materiał prasowy/ Chanel.com

Autorka: Kamila Cichocka