Letni powiew nonszalancji:
kolekcja wachlarzy Fern Fans i & Other Stories - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Letni powiew nonszalancji:
kolekcja wachlarzy Fern Fans i & Other Stories

Letni powiew nonszalancji:
kolekcja wachlarzy Fern Fans i & Other Stories

Nie ma bardziej stylowego i praktycznego dodatku na lato niż wachlarz. W przeszłości wykorzystywano go do przekazywania tajemnych wiadomości, a to tylko dodaje mu dekadencji. Nowa kolekcja specjalna
& Other Stories to pięć modeli tych magicznych akcesoriów, które powstały we współpracy z Daisy Hoppen i Amandą Borberg

– założycielki marki nowoczesnych wachlarzy Fern Fans. 

Specjalna kolekcja Fern Fans dla & Other Stories udowadnia, że dbanie o styl i komfort latem nie musi być wcale trudne. Efektem współpracy obu marek jest ekskluzywna seria pięciu modeli wachlarzy, które wykonano w Hiszpanii z drewna brzozowego i bawełny. Wyjątkowe projekty dla & Other Stories pozostają także absolutnie wierne wyjątkowej jakości i estetyce marki Fern Fans. 

Za Fern Fans stoją dyrektorki kreatywne marki i wieloletnie przyjaciółki: Daisy Hoppen, która w Londynie prowadzi własną agencję PR, oraz Amanda Borberg – projektantka tkanin z Kopenhagi. Punktem wyjścia do stworzenia własnej firmy były fotografie paproci autorstwa Karla Blossfeldta. Ich inspirujące formy rozpoczęły proces, który pozwalił twórczyniom Fern Fans przenieść praktyczne i zabawne wachlarze w świat współczesnej mody. 

W historii wachlarze wykorzystywano nawet do tajnej komunikacji przy użyciu ruchów i gestów, a wiele zastosowań tego kodu obracało się wokół spraw miłosnych. Kolekcja specjalna Fern Fans i & Other Stories postawiła sobie jednak za zadanie, by wykorzystać wachlarze do umacniania współczesnej wspólnoty między kobietami. 

Treść i zdjęcia: materiał prasowy