Trendy wnętrzarskie na 2020 według Pinterest - issue27.pl
 • TRENDY  • Trendy wnętrzarskie na 2020 według Pinterest

Trendy wnętrzarskie na 2020 według Pinterest

Styczeń, jako miesiąc rozpoczynający rok kalendarzowy, stał się symbolicznie również czasem kiedy chętniej dokonujemy zmian w swoim życiu. Nowa dieta, regularne treningi, czy też wprowadzenie innych, nieco poważniejszych reform wychodzących poza nasze wnętrze, a znacznie wpływających na otoczenie. Początek kolejnego roku jest często dobrym pretekstem do tego, aby wyremontować lub przemeblować mieszkanie. Nowa energia, świeże pomysły i inspiracje ułatwiają zadanie, więc jeśli właśnie planujesz stworzyć bardziej nastrojową atmosferę, zmieniając wystrój domu, to nie zapomnij zerknąć na prognozy wnętrzarskie Pinteresta na kolejne 12 miesięcy.  Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, w jaki sposób będziemy aranżować przestrzeń w najbliższym czasie?

Ogród w domu

Przeniesienie zieleni do mieszkania to kapitalny pomysł. Rośliny wpływają niezwykle kojąco na samopoczucie, a co najważniejsze codzienna dawka natury jest w zasięgu ręki dla każdego z nas! Co więcej, można uruchomić wyobraźnię i za pomocą świec oraz  nastrojowej muzyki grającej w tle, stworzyć prawdziwą świątynię relaksu w stylu SPA nie wydając przy tym ani grosza. Czy ta wizja nie jest wspaniała?

Netflix&chill

Jedną z wielu przyjemności jest oglądanie ciekawego filmu lub ulubionego serialu w domowym zaciszu. Zapewne większość z Was zgodzi się ze mną, że nic nie może się równać z osiągającym właśnie szczyt popularności Netflix&chill. Coś w tym musi być, ponieważ ostatnio częstotliwość wyszukiwania konceptów  “Home cinema” wzrosła na Pinterest aż o 368%!

Francuskie antyki

Moda na eklektyzm nie mija. Jak już wiemy, umiejętne łączenie starych i nowych elementów może stworzyć niezwykły i bardzo stylowy klimat, który niekoniecznie musi oznaczać wydanie majątku. Zatem, w 2020 roku we wnętrzach wciąż  będą królować antyczne elementy w iście francuskim stylu. Bogato zdobione lustra, marmurowe blaty, czy fotel z welurowym obiciem, rodem z minionej epoki to z pewnością detale, jakich nie może zabraknąć w takim zestawieniu.

Hiszpańskie łazienki

Orientalne mozaiki, od których ciężko oderwać wzrok oraz efektowne łuki – w najbliższym czasie oszalejemy na punkcie łazienki urządzonej w klimacie Półwyspu Iberyjskiego.

Minimalistyczna, ale efektowna – wanna

Każda przestrzeń stanie się bardziej luksusowa dzięki wannie w prostym, japońskim stylu. Według Pinteresta miłośnicy designu w Australii i Nowej Zelandii oszaleli na punkcie takiego modelu. Warto wiedzieć, że wanna pochodząca z kraju kwitnącej wiśni służy w dużej mierze do wypoczynku i relaksu.

Autorka: Kamila Cichocka