Wieczorna pielęgnacja skóry krok po kroku - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Wieczorna pielęgnacja skóry krok po kroku

Wieczorna pielęgnacja skóry krok po kroku

Zastanawiam się, ile z Was zdaje sobie sprawę z tego, jak powinna wyglądać prawidłowa wieczorna rutyna pielęgnacyjna? Założę się, że wbrew temu, co nam się wydaje niektóre jej elementy nie są oczywiste. Często też zapominamy o podstawowych kwestiach takich, jak na przykład mycie rąk tuż przed rozpoczęciem czynności pielęgnacyjnych.

Jakie są zatem pozostałe istotne kwestie wieczornej rutyny?

Po pierwsze: demakijaż

Pierwszy i jeden z najważniejszych elementów. Aby wykonać demakijaż możemy sięgnąć po mleczko, płyn dwufazowy lub micelarny. Za ich pomocą usuwamy makijaż oraz kolorowe kosmetyki z oczu oraz ust. Zaniechanie tego punktu powoduje, że utrudniamy skórze możliwość regeneracji. To właśnie nocą zachodzą procesy odbudowy, które można stymulować aplikując np. aktywne serum lub ampułki.

Po drugie: oczyszczanie

Ten krok wymaga ze skorzystania z żelu lub pianki do mycia. Przy ich pomocy można, a nawet zaleca się wykonać delikatny masaż twarzy.  Taki zabieg pomoże relaksować się i przyniesie ukojenie po całym dniu. W tym miejscu warto także wykorzystać szczoteczkę soniczną np. FOREO. Co istotne, po oczyszczeniu skóry nie należy wycierać twarzy w ten sam ręcznik, w którym osuszamy inne partie ciała.

Po trzecie: złuszczenie

To jeden z dwóch kroków, który należy wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Aby przeprowadzić tę czynność prawidłowo należy pozostawić skórę lekko wilgotną. Trzeba jednak uważać z częstotliwością robienia peelingów, ponieważ zbyt częste złuszczanie może naruszyć delikatną strukturę skóry.

Po czwarte: odżywianie

Tą część, podobnie jak poprzednią należy wykonywać maksymalnie do dwóch razy w tygodniu. Odżywianie za pomocą maseczki jest ulubionym zabiegiem większości z nas. Pamiętajmy, że trzeba aplikować je na oczyszczoną cerę!

Po piąte: tonizacja

Nie wszyscy są świadomi dlaczego tonik jest tak istotnym elementem wieczornej rutyny pielęgnacyjnej.  Otóż jego właściwości przywracają skórze prawidłowe pH. Co ciekawe, zaleca się aplikację toniku palcami, a nie jak powszechnie się przyjęło za pomocą wacików. Powód jest prosty, wchłaniają one większość produktu, przez co jego skuteczność drastycznie się zmniejsza.

Po szóste: nawilżanie

Chodzi o zastosowanie odpowiednich kremów. Można go podzielić na trzy mniejsze etapy: wklepanie opuszkami palców serum,  aplikacja kremu pod oczy, krem na noc – wmasowany w twarz oraz szyję.