Pastelowa lawenda jednym z wiodących trendów 2020 - issue27.pl
 • MODA  • Pastelowa lawenda jednym z wiodących trendów 2020

Pastelowa lawenda jednym z wiodących trendów 2020

Na początek cofnijmy się pamięcią do jubileuszowego pokazu Jacqueamus. Kolekcja na wiosnę-lato 2020 roku zaprezentowana była 24 czerwca 2019 roku i zrobiła niemałe zamieszanie w świecie mody. O romantycznej scenerii w postaci niesamowitego pola lawendy magazyny rozpisywały się jeszcze długo po zakończeniu pokazu, a jego echo odbiło się w obecnych trendach. Pastelowy odcień Prowansji jest niezwykle kojącą i delikatną barwą, z którą trudno się rozstać, kiedy już ją pokochasz. Przez lata była trochę niedostrzegana, ale ostatnio pokazuje swoje modowe oblicze. A jest ono pełne możliwości! Lawenda jest bardzo bezpiecznym odcieniem, więc łatwo można ją łączyć zarówno z klasycznymi kolorami, jak i najróżniejszymi odcieniami różu, zieleni czy błękitu.

Odcienie lawendy

Duży potencjał w tym kolorze dostrzegli również projektanci. Na letnich pokazach nie są jednomyślni, co daje szeroki zakres kombinacji. Dom mody Loewe oraz Max Mara łączą odcienie lawendy z bielą. Loewe prezentuje tym samym jej delikatny i romantyczny charakter, a Max Mara nieco surowszy, militarny. Marta Jakubowski łączy kolor z brązem oraz ciemniejszą, mocniejszą barwą fioletu. Marc Jacobs podkreśla piękno lawendy pastelową żółcią, natomiast Gucci zachęca nas do odważnej zabawy kolorami i kontrastuje ją z żywą barwą zieleni. Doskonałym wyborem będzie postawienie na lawendowy total look, jak zrobiły to na pokazach Nina Ricci, Ulla Johnson oraz Givenchy.

Stylizacja z użyciem lawendowej barwy nigdy nie będzie nudna. Najlepiej wie o tym nasza polska blogerka Jessica Mercedes, która ukazała się w pastelowych stylizacjach zarówno na Fashion Weeku w Paryżu jak i Mediolanie. Można ją zestawić na wiele różnych sposobów, tworząc całkiem inne style od romantyzmu po awangardę. Co sezon sięgamy po nią coraz chętniej i odważniej. Lawenda zdobywa coraz więcej zwolenników wśród gwiazd, blogerek i marek m.in Cara Delevinge zdecydowała się na lewandowy zestaw garniturowy podczas ostatniej prezentacji Hugo Bossa. Jeśli chodzi o jej dostępność to możemy ją znaleźć w &Otherstories, Reserved, Elementy, Aggi czy Storets. Pamiętajmy, że warto bawić się modą i nie należy bać się kolorów. Może ten pokochasz tak samo jak my?

Autorka: Marta Podściańska