Scrunchie XXL - najmodniejszy dodatek na wiosnę /lato 2020 - issue27.pl
 • MODA  • Scrunchie XXL – najmodniejszy dodatek na wiosnę /lato 2020

Scrunchie XXL – najmodniejszy dodatek na wiosnę /lato 2020

Nastał w modzie moment w którym pora zdjąć czapki z głów i zrobić ukłon w stronę lata. W tym celu wiele marek już przygotowało dla nas odświeżoną ofertę modnych dodatków. Co nowego w tym sezonie? Nostalgicznie wracamy do mody lat 90. Gdy temperatury zaczynają rosnąć, nie sposób przejść obojętnie wobec ogromnych gumek do włosów.

W latach 90. pokazały się na wielkich ekranach produkcji Heathers oraz Friends, a nosiły je dosłownie wszystkie modne dziewczyny. Jeszcze kilka lat temu były one największym passe, a wszystko za sprawą krytyki Carrie Bradshaw, głównej bohaterki Seksu w Wielkim Mieście. Pamiętajmy, że w tamtym czasie doceniano wszystko co małe i wąskie.

Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć, że koszmar dokładnie wyszczypanych brwi oraz cienkich opasek już minął i czas sięgnąć po większe, imponujące dodatki. Scrunchie wzbudziły szczególną uwagę redaktorów i blogerek dopiero trzy lata temu podczas jesiennego pokazu Mansur Gavriel, obecnie modne już od kilku sezonów. Połączenie nostalgii i świeżości w modzie często jest przepisem na sukces. Duże scrunchies potrafią nadać charakter całej stylizacji. Wiedzą o tym m.in Hailey Bieber czy kalifornijska blogerka Julie Sarinana @sincerelyjules.

Szerokie, duże gumki są produktem tanim, nietrudny do wytworzenia i bardzo wygodnym dla włosów. Wiosną i latem 2020 roku wybieramy koniecznie te w kolorze pastelowym w rozmiarze XXL. Mogą być delikatne jak chmurka, uszyte z organzy lub satynowe przez co wyglądają zarówno dziewczęco jak i klasycznie. Kupisz je już w popularnych sieciówkach. Zwłaszcza nasza rodzima marka Reserved oferuje te duże i pastelowe. Polskie marki Scrunchie.Warsaw oraz Moye szyją delikatne, satynowe i klasyczne modele. Jeśli zależy Ci na tych największych to koniecznie zajrzyj do zagranicznych sklepów online: Roomshopvintage, Etsy, Urbanoutffiters oraz Freepeople.

Autorka: Marta Podściańska