Za co kochamy styl Blair Waldorf? - issue27.pl
 • MODA  • Za co kochamy styl Blair Waldorf?

Za co kochamy styl Blair Waldorf?

Jakiś czas temu, na Instastory issue27.pl zrobiłam mały przegląd moich ulubionych stylizacji ekranowej królowej Upper East Side, czyli Blair Waldorf. Wytypowałam około 10 różnych zestawień modowych, wśród których najwięcej było -oczywiście- sukienek. Nie spodziewałam się, że tak wiele z naszych obserwujących uwielbia styl Blair i ,że w tak dużym stopniu odcisnął on piętno na naszej wspólnej modowej ewolucji. Po kilku rozmowach na Instagramie, doszłam do wniosku, że bohaterka serialu Plotkara ukształtowała pewne nawyki i nauczyła nas, że zawsze warto dobrze wyglądać, chociażby dlatego, aby poprawić sobie samopoczucie.

Akcja serialu oraz życie bohaterów czasowo zbiegło się z okresem, kiedy ja chodziłam do liceum i zaczynałam studia.  Dlatego zawsze z przyjemnością wracam do tego serialu, nie tylko dla przewrotnych perypetii bohaterów, ale taże dla ciekawych i w niektórych przypadkach kultowych już stylizacji.

Bohaterka, którą grała Leighton Meester, należy do nowojorskiej elity. Jej matka, to ceniona projektantka mody, więc Blair bez najmniejszych skrupułów rości sobie prawa do pełnienia roli wyroczni w tej dziedzinie. Gdziekolwiek się nie pojawi i kogokolwiek nie spotka na swojej drodze automatycznie poddaje go modowej analizie.

Postać Blair z pewnością ukształtowała garderobę całego pokolenia. Refleksja nad jej wpływem nasunęła mi pytanie za co właście kochamy jej styl? Idąc tym tropem, wytypowałam kilka stylizacyjnych zasad, z których słynęła Queen B.

Opaski

Sukienki&spódniczki 

Klasyczne kroje 

Mieszanki wzorów

Rajstopy

___________________