Top 5 książek o urodowych trikach - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Top 5 książek o urodowych trikach

Top 5 książek o urodowych trikach

Nieskazitelna, pełna blasku cera to marzenie niejednej dziewczyny. Wiele z nas przebyło długą drogę, aby znaleźć złoty środek pielęgnacji cery. Sztuka upiększania to bardzo indywidualna kwestia. Jeśli jednak chcecie poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, to mamy dla Was zestawienie top 5 książek o urodowych trikach, które z pewnością będą dla Was przydatne. 

1.#PolishBeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek

 Marta Krupińska

Urodowe śledztwo przeprowadzone przez szefową działu Uroda magazynu Elle Martę Krupińską pokaże Ci, które praktyki pielęgnacyjne z całego świata są odpowiednie dla słowiańskiej cery. Czy oleje mają pozytywny wpływ na Twoją skórę, co lepiej wybrać: tonik czy serum – to wszystko będziesz wiedzieć po przeczytaniu tej książki. Zgłębisz wiedzę na temat podręcznej kosmetyczki – co powinna zawierać, a z czego lepiej zrezygnować. Serdecznie polecam każdej dziewczynie, która tak jak ja miewa problemy z cerą.   Odkąd przeczytałam tą książkę moje pielęgnacyjne potyczki zniknęły.

empik.com

2.Kosmetyczny minimalizm. Jak kupować mniej i wyglądać lepiej

 Ewa Połowniak , Joanna Hryniewicka

Liczne kremy i kosmetyki kolorowe, wzbogacające zabiegi w salonach piękności – wiele z nas zadaje sobie pytanie, czy naprawdę tego potrzebujemy, aby wyglądać i czuć się pięknie. Autorki tej książki pokażą, że powiedzenie mniej znaczy więcej naprawdę się sprawdza. Dowiesz się między innymi jak uprościć swoją codzienną pielęgnację, jak kupować kosmetyki, aby ich nie marnować czy co zrobić z włosami gdy masz bad – hair day.

 

3.Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry

Mahto Anjali

Jest to kompendium wiedzy na temat skóry oraz jej pielęgnacji. Autorka pokazuje sposoby na walkę z uciążliwym trądzikiem. Zrozumiesz jaki masz typ cery i jakie są jej potrzeby. Gwarantuję, że po tej lekturze wybór kremu nie będzie już kłopotem.  Oczywiście, pamiętajmy, że nigdy nie jest za późno na zmianę nawyków w pielęgnacji!

4.Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady

Johanna Gillbro

Gruntowny przewodnik, który wskaże jak analizować swoją cerę i jej potrzeby. Autorka będąca jednocześnie doświadczoną dermatolog pokazuje jak odpowiednio dobrać produkty, by uzyskać wymarzony efekt, czyli zdrową, pełną blasku cerę. Dokonując świadomych wyborów, dbasz o kondycję swojej skóry!

 

5. Slow Beauty. Recepta na piękno

Agnieszka Pocztarska

Filozofia pielęgnacji SLOW BEAUTY to wieloletni efekt współpracy autorki wraz z wieloma ekspertami. Ta filozofia to możliwość dostrzeżenia tego co najważniejsze – wewnętrznego piękna. Po tej dawce przydatnych informacji nie będziesz gubić się w natłoku porad dotyczących pielęgnacji, a wiedza na jej temat już nie będzie związana z licznymi wątpliwościami. Warto pamiętać, aby słuchać potrzeb swojego ciała i żyć w zgodzie z samym sobą.  

Autorka: Kamila Zwęglińska