Polscy fotografowie mody, których warto znać - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Polscy fotografowie mody, których warto znać

Polscy fotografowie mody, których warto znać

Szare eminencje świata mody – tak możemy powiedzieć o fotografach, o których zdecydowanie za mało się mówi, a przecież to oni są odpowiedzialni za podziwiane w kampaniach i magazynach obrazy. Każdy z nich posiada unikalne, charakterystyczne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość oraz wyjątkowy styl pracy. 

Poniżej znajdziecie zestawienie sześciu polskich artystów, których fotografie warto podziwiać! 

Sonia Szóstak

Jedna z najwybitniejszych, polskich artystek młodego pokolenia. Została wpisana na listę stu najbardziej obiecujących talentów według British Fashion Council. Fotografia mody stała się jej znakiem charakterystycznym, a prace Soni są już znane poza granicami polskiego rynku. Ma na swoim koncie projekty stworzone między innymi dla Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, I-D czy Vice. Na Instagramie fotografki znajdziemy nie tylko wyniki jej pracy, ale również uchwycone chwile z życia codziennego. 

pastedGraphic.png

pastedGraphic_2.png

Źródło : https://www.soniaszostak.com/#e-29

Asia Typek

Należy do grona najbardziej rozchwytywanych fotografów ulicznych podczas tygodni mody. Jak sama Asia przyznaje, robienie zdjęć przypadkowym ludziom bez sztucznego pozowania pozwala zachować ich autentyczność i emocje. 

pastedGraphic_3.png

pastedGraphic_4.png

pastedGraphic_5.png

Źródło: https://www.instagram.com/asiatypek/?hl=pl

Zuza Krajewska

Kolejna artystka należąca do grona najbardziej rozpoznawalnych fotografów w Polsce. To właśnie Zuza jest autorką większości okładek magazynów modowych czytanych w Polsce. Współpracowała między innymi z Harper’s Bazaar, Elle, VIVA!MODA, Glamour czy K-MAG. Jej podejście do fotografii jest bardzo plastyczne – raz prace artystki są obfite, pełne przepychu, a niekiedy statyczne i subtelne. 

pastedGraphic_6.png

pastedGraphic_7.png

pastedGraphic_8.png

Kulesza & Pik

To duet idealny w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Już od pierwszego spojrzenia na ich prace, urzekają one swoim charakterystycznym minimalizmem. Lista ich wspólnych projektów jest tak długa, że aż trudno zliczyć. Według pary artystów, aby zrobić dobre zdjęcie potrzeba odrobinę szczęścia, ale jak widać to szczęście im sprzyja. Na co dzień są szczęśliwymi posiadaczami dwóch psów – Stelli i Gonzalesa, a ich zdjęcia możecie zobaczyć na instagramowym profilu. 

pastedGraphic_9.png