Trening na lato - 10 minut, które pomoże wzmocnić i wyrzeźbić sylwetkę - issue27.pl
 • ZDROWIE  • FIGURA  • Trening na lato – 10 minut, które pomoże wzmocnić i wyrzeźbić sylwetkę

Trening na lato – 10 minut, które pomoże wzmocnić i wyrzeźbić sylwetkę

Poszukujesz nowej rutyny treningowej, która pomoże zadbać o wygląd ciała i nie będzie zbyt czasochłonna? Mamy dobrą wiadomość! Trenerka gwiazd – Amanda Lee opracowała taki zestaw ćwiczeń. Opierają się one na ruchach wzmacniających, czas trwania treningu to mniej niż 10 minut. Każde ćwiczenie zadba o pośladki, brzuch i ramiona, zapewniając efektywny czasowo trening. Obejrzyj i przetestuj go – zestaw treningowy znajduje się poniżej. 

[contentcards url=”https://youtu.be/HSNU2Gce_90″]

Ćwiczenie numer 1:

Stań przodem do ławki lub solidnej, podwyższonej platformy. Połóż dłonie na krawędzi ławki lub platformy, nieco szerszej niż szerokość ramion.  Twoje ramiona powinny być prostopadłe do ciała. Trzymaj ciało prosto, zginając ręce opuść klatkę piersiową do krawędzi ławki lub platformy. Pchnij ciało do góry, aż wyciągniesz ręce.

Powtarzaj przez 30 sekund.

Ćwiczenie numer 2:

Stań ze stopami razem, ramiona wyciągnięte z dłońmi po bokach. To jest pozycja wyjściowa. Lekko zegnij kolana, a następnie wyprostuj się i przepchnij przez stopy, jednocześnie prostując kolana, aby podskoczyć, rozkładają nogi na szerokość większą niż szerokość bioder. Gdy to robisz, podnieś obie ręce w górę gładkim łukiem, aż dłonie spotkają się nad głową. Gdy wrócisz na ziemię, zsuń stopy razem i ręce z powrotem na boki z całkowicie wyciągniętymi ramionami.

Kontynuuj ten ruch przez 30 sekund.

Ćwiczenie numer 3: 

Zacznij od pozycji push-up, z ciężarem opartym na dłoniach i palcach. Zegnij kolano i biodro, przysuń jedną nogę do przodu, aż kolano znajdzie się mniej więcej pod biodrem. To będzie pozycja wyjściowa. Szybko odwróć pozycje nóg, wyciągając zgiętą nogę, aż noga będzie wyprostowana i podparta palcem,  podnosząc drugą stopę do góry ze zgiętym biodrem i kolanem.

Powtarzaj na przemian przez 30 sekund.

Ćwiczenie numer 4:

Zacznij od pozycji deski z ciałem ułożonym w linii prostej, łokciami zgiętymi pod ramionami i nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Obróć biodra w prawo i opuść ciało prawie na podłogę. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ten sam ruch po lewej stronie.

Trzymaj naprzemienne strony przez 30 sekund.

Ćwiczenie numer 5:

Przyjmij wysportowaną pozycję stojącą, lekko ugnij kolana oraz biodra, stopy rozstaw na szerokość ramion z głową i klatką piersiową do góry. To będzie pozycja wyjściowa. Pozostań nisko, zrób powolny boczny krok w prawo. Trzymaj palce u nóg skierowane do przodu. Rozciągnij lewe kolano, popychając ciężar w prawo, zegnij kolano i biodro w bok. Utrzymuj głowę i klatkę piersiową do góry. Zatrzymaj się na dole, a następnie rozciągnij nogę roboczą. Powrócić do pozycji wyjściowej.

Powtarzaj przez 30 sekund, a następnie przełącz nogi.

Ćwiczenie numer 6:

Stań prosto przed podwyższoną platformą. Połóż lewą stopę na platformie. Stań na platformie lewą stopą i natychmiast zaciągnij lewą stronę ciała, aby dynamicznie popchnąć ciało do skoku. Całkowicie wyciągnij lewą nogę i podnieś prawe kolano, aż uda będzie równolegle do ziemi. Wyląduj na stopie, zegnij lewe kolano i biodro do pozycji wyjściowej, gdzie prawa stopa dotyka podłogi.

Powtarzaj przez 30 sekund, a następnie przełącz nogi.