Wizerunek nowoczesnej Paryżanki w kolekcji Celine SS 2021 - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Wizerunek nowoczesnej Paryżanki w kolekcji Celine SS 2021

Wizerunek nowoczesnej Paryżanki w kolekcji Celine SS 2021

 

Czasy dla mody, jak i całego świata nie są najlepsze. W branży bez wątpienia nadszedł czas na zmianę.  Doskonale rozumie to Hedi Slimane, dyrektor kreatywny Celine. To właśnie on zdecydował o tym, że pokaz kolekcji marki na sezon wiosna/ lato 2021 odbędzie się w formie wirtualnego spotkania.

Scenerią dla propozycji projektanta stał się modernistyczny stadion Luisa II w Monako. Tradycyjny wybieg zastąpił sportowy tartan, po którym przechadzały się największe nazwiska modelingu takie, jak na przykład Kaia Gerber (o jej stylu możecie przeczytać TUTAJ).

Na sezon wiosna lato 2021 Slimane proponuje nieco łagodniejszą wersje uwielbianego przez niego grunge. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Celine Girl jest bardziej szykowna i glamour, niż stylistyka ubrań, do których przyzwyczaił nas projektant. W ten sposób, Heidi Slimane stworzył zupełnie nową odsłonę dziewczyny Celine. Projektant dokonał tego mieszając sportowy klimat z eleganckim. W tej nowej odsłonie, Celine Girl słucha rapu i hip-hopu, dlatego chętnie sięgnie po bluzę z kapturem lub efektowną, jedwabną bomberkę. Nie wstydzi się także pokazać trochę ciała, w tym celu wybierze crop top lub stanik z markowaną gumką do bielizny, załóży czapkę trucker lub kapelusz typu bucket. W kolekcji Celine wiosna/ lato 2021 znajdziemy także eleganckie żakiety, spodnie z wyższym stanem, mini spódniczki i szorty.  Buty pozostają w grungowym stylu, który przełamie sportowy look. 

Komentatorzy sugerują, że ta kolekcja przedstawia wizerunek Paryżanki generacji Z. Z pewnością jej elementy doskonale zaadoptują się w klimacie mody ulicznej. Jednak wielu fanów marki, zwanej Old Celine zarzuca projektantowi, że kolekcja jest bardzo podobna do stylu Tommiego Hilfilgera czy Ralpha Laurena. Być może “w tym szaleństwie jest metoda” i w ten sposób, projektant pokazuje swój pomysł na ubieranie klasy wyższej na codzień?  W końcu pokaz odbył się w Monako…

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z lookami z pokazu. Zostawiam także link do video. 

__________

Autorka: Joanna Dudek