Filmowa ikona lat 90 -tych. Najlepsze filmy z Julią Roberts - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Filmowa ikona lat 90 -tych. Najlepsze filmy z Julią Roberts

Filmowa ikona lat 90 -tych. Najlepsze filmy z Julią Roberts

 

Julia Roberts jest jedną z najsłynniejszych amerykańskich aktorek zarówno filmowych jak i telewizyjnych. Wystąpiła już w ponad 60 produkcjach, a w swoim portfolio aktorskim ma nawet Nagrodę Akademii Filmowej za pierwszoplanową rolę w filmie “Erin Brockovich”. Pomimo zdobycia wcześniej Oscara, to prawdziwą rozpoznawalność w branży filmowej i sławę na świecie, przyniosła jej rola Vivian Ward w filmie “Pretty Woman”. Specjalnością Julii są oczywiście komedie romantyczne, ale nie tylko. Z okazji jej 53 urodzin,  poniżej przygotowałam zestawienie 5 filmów z jej udziałem, które według mnie warto zobaczyć. 

1/ Pretty Woman

Niezwykle zamożny przedsiębiorca Edward odwiedza Los Angeles w celach biznesowych. Po wyjściu ze spotkania w Hollywood ma on ogromny problem z powrotem do swojego hotelu. Na szczęście na jego drodze pojawiła się Vivian – młoda prostytuka, które oferuje mu pomoc za kilkanaście dolarów, a do tego zostaje z nim na noc. Biznesmen przez najbliższy tydzień ma kilka umówionych spotkań, na których wypadałoby się pojawić w obecności kobiety, w związku z czym zapytał dziewczynę, czy za określoną kwotę nie zostałaby jego damą do towarzystwa.  Jak potoczy się dalej ta historia? 

2/ Erin Brockovich 

W tym filmie, Julia Roberts wciela się w tytułową Erin – kobietę po przejściach,  samotnie wychowującą trójkę dzieci. Pewnego dnia bierze udział w stłuczce samochodowej, przez co kobieta wpada w kłopoty.  Prosi swojego adwokata o pomoc w postaci pracy w jego kancelarii, na co ten niechętnie przystaje. Pewnego dnia w pracy, Erin trafia na dokumenty, które mówią, o tym, że potężny koncern dopuścił się zanieczyszczenia wód gruntowych w małym miasteczku. Kobieta prosi swojego przełożonego, aby mogła zaangażować się w tą sprawę…

3/ Jedz, módl się, kochaj

Zawiedziona swoim  dotychczasowym życiem Elizabeth postanawia je całkowicie zmienić. Pierwszym poczynionym przez nią krokiem był rozwód. Następnie kobieta postanawia odciąć się od swojej przeszłości i udać się w podróż do 3 krajów: Włoch, Indii i Indonezji. Podróże miały jej pomóc zrozumieć jej osobowość, odpowiedzieć na nurtujące ją pytania oraz znaleźć nowy plan na przyszłość. Czy bohaterce uda się odnaleźć siebie? 

4/ Cudowny chłopak

Tym razem Julia Roberts wcieliła się w rolę kochającej matki chłopczyka, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz.  Auggie od zawsze uczył się w domu, jednak 5 klasę zaczynał w normalnej szkole. Rodzice, jak i chłopczyk byli nieco zdenerwowani, tym faktem. Czy Auggie i jego rodzice odnajdą się w nowej rzeczywistości? 

5/ Sierpień w hrabstwie Osage 

Z pewnością ten film nie jest komedią, jednak warto go zobaczyć. Na przedmieściach małego miasteczka – Pawhusk mieszka pisarz Beverly wraz ze swoją żoną Violet (w tej roli niezastąpiona Meryl Streep), która boryka się z rakiem jamy ustnej. Pewnego dnia mężczyzna poprostu znika, a do domu rodzinnego przyjeżdżają dzieci wraz ze swoimi rodzinami, aby pomóc w poszukiwaniach.  Ta trudna sytuacja jest dobrym pretekstem do zażegnania wszelkich sporów, niedomówień i naprawienia rodzinnych stosunków. Czy to się uda? 

__________