Wielki powrót bezrękawników - issue27.pl
 • MODA  • Wielki powrót bezrękawników

Wielki powrót bezrękawników

Większość z nas pamięta je jeszcze z dzieciństwa, ponieważ często służyły jako szkolny uniform. Mogą się kojarzyć z filmowymi stylizacjami z lat 80-tych i 90-tych, jednak w świecie mody do dzisiaj pozostały niedocenione. Ich rola zaczyna nabierać znaczenia właśnie w tym sezonie. Bezrękawniki przeżywają właśnie swoje 15 minut sławy, ale czy zostaną z nami na dłużej?

Swetry-bezrękawniki mogą wywołać pewną nostalgię, jednocześnie bywają zabawnym elementem stylizacji i z pewnością dodają do niej swego rodzaju animuszu. Jeśli przyjrzymy się propozycjom influencerek, możemy zgodnie stwierdzić, że bezrękawniki zyskały zupełnie nowe oblicze.

Nowe życie bezrękawnika

Pierwsze oznaki wschodzącej sławy kamizelek pojawiły się z początkiem jesieni, noszone w połączeniu z szerokimi spodniami z ekoskóry, spódnicami różnej długości lub narzucane na zwiewne sukienki. Najczęściej pojawiają się w towarzystwie oversizowej koszuli lub t-shirtu. Tak naprawdę bezrękawniki dają nam pełną swobodę stylizacji, ponieważ można je łączyć na wiele sposobów.

Warto zwrócić uwagę, że do tej pory swetrowe kamizelki cieszyły się zdecydowanie większą popularnością wśród mężczyzn. Noszone w stylu smart casual z koszulą i krawatem, dopasowane do sylwetki, najczęściej w popularny deseń w romby (z angielskiego „argyle”). W tym sezonie w odświeżonej, luźnej wersji, bardziej casualowe niż smart.

W chłodniejsze dni bezrękawnik zdecydowanie sprawdzi się ubrany na regularny sweter. Styl „na cebulkę” w okresie jesienno-zimowym to najlepsze rozwiązanie, żeby nie zmarznąć. Ubierając się w ten sposób możemy dowolnie bawić się warstwami, kolorami i wzorami, a efekt jest często lepszy niż się spodziewałyśmy, ponieważ takie stylizacje stają się wyjątkowe i niepowtarzalne. 

W sklepach znajdziemy mnóstwo propozycji bezrękawników. Jeżeli jednak mamy w swojej szafie swetry, których już nie nosimy, to właśnie teraz jest okazja nadać im nowego charakteru- wystarczy obciąć mu rękawy. To świetny koncept, szczególnie gdy lubimy nosić oryginalne i wyjątkowe ubrania, a DIY to dla nas chleb powszedni. 

Być może swetrowa kamizelka okaże się właśnie tym elementem, którego do tej pory brakowało nam w garderobach, albo kolejnym sezonowym trendem, z gatunku, tych szybko przemijających. Niewątpliwie jednak znajdą się tacy, którzy bezrękawniki darzyć będą sentymentem, bez względu na to, jakie miejsce zajmą w świecie mody.

__________

Autorka: Anna Wójciak