Praca i koncentracja, dzięki muzyce. Playlisty na Spotify - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • Praca i koncentracja, dzięki muzyce. Playlisty na Spotify

Praca i koncentracja, dzięki muzyce. Playlisty na Spotify

Jeśli chcesz skupić się na pracy, to najlepiej zabrać się do obowiązków gdy jesteś w dobrym nastroju, prawda? Podnosząca na duchu muzyka może wprawić w klimat sprzyjający produktywności. Nudne zadania staną się o wiele przyjemniejsze, gdy stymuluje Cię odpowiednia muzyka. W przypadku, kiedy trzeba skupić się na ważnych zadaniach najlepiej jest słuchać spokojniejszych dźwięków.

Oczywiście każdy jest inny. To, co działa dla jednej osoby, nie musi sprawdzać się u kogoś innego. Wszystko ma związek z umiejętnością koncentracji i skupienia się na wykonywanej pracy. Dr Teresa Lesiuk przeprowadziła badania i doszła do wniosku, że „jakość pracy była najniższa bez muzyki, podczas gdy czas wykonywania zadania był najdłuższy, gdy usunięto muzykę”. 

Muzyka z tekstem

Kiedy naprawdę musisz się skupić, najlepiej unikać muzyki z tekstami. To jak wielozadaniowość dla Twojego mózgu. Nieumyślnie słuchasz piosenki, może nawet nucisz ją. Tak więc muzyka z tekstami nadaje się bardziej do zadań, w których nie musisz koncentrować się na wyższym poziomie.

Muzyka klasyczna

Muzyka fortepianowa zdecydowanie pomoże skupić się na zadaniach, podobnie, jak dźwięki gitary, czy jazzu. Prawdziwe klasyki, jak Vivaldi, Mozart i Bach, będą pomocne! 

Dźwięki natury 

Cudownie jest słuchać płynącej wody, deszczu lub oceanu, dobrze działają na koncentrację, pomagają także zasnąć!

Oto kilka playlist, które pomagają mi, kiedy pracuję:

1.

2.

3.

4.

5.