5 fryzur idealnych dla okrągłej twarzy - issue27.pl
 • URODA  • 5 fryzur idealnych dla okrągłej twarzy

5 fryzur idealnych dla okrągłej twarzy

 

Kiedyś jedynym źródłem inspiracji przed wizytą u fryzjera były magazyny dostępne na stolikach kawowych w lokalnych salonach. Wybór czegoś niestandardowego wiązał się więc z gorączkowym przeglądaniem każdej stron. Teraz, dzięki internetowi i mediom społecznościowym, mamy dostęp do artykułów oraz porad ekspertów, którzy pomagają wybrać fryzurę idealną dla danego kształtu twarzy. Na kilka dni przed wizytą możemy więc podjąć decyzję lub zmienić zdanie zanim będzie za późno.

Wiele z nas z pewnością odczuwa ulgę, nie musząc testować różnych cięć na własnej skórze. Wystarczy zwrócić się do odpowiedniego fryzjera lub stylisty, aby uzyskać rzeczową poradę na ten temat. W tym przypadku zebrałyśmy kilka informacji, które mogą się przydać wszystkim naszym czytelniczkom o okrągłych twarzach, żeby dowiedzieć się, jakie fryzury będą dla nich najlepsze.

1.Długie + warstwy

Dla twarzy okrągłej, zalecane są długie warstwy. Ten styl ma tendencję do tworzenia równowagi, która sprawia, że twarz wydaje się nieco dłuższa, a nie szersza. Jeśli nie zdecydujesz się na cięcie warstowe i wybierzesz jedną długość fryzury, krągłość twojej twarzy prawdopodobnie zostanie przesadnie podkreślona.

2.Średniej długości cięcie z warstwami na wysokości podbródka

Warstwy sięgające do podbródka pomagają wydłużyć i oprawić okrągłą twarz. Dodanie fal do tego stylu, jeśli nie masz włosów kręconych, może być jedną z najlepszych opcji dla okrągłej twarzy – zwłaszcza jeśli jesteś fanką cięć dodających objętości. 

3. Pixie Cut

Jeśli wolisz krótsze włosy, które wymagają minimalnej stylizacji, to tzw. pixie cute będzie idealnym rozwiązaniem. Jest to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych fryzur dla okrągłej twarzy. Jeśli masz kręcone włosy i martwisz się, jak będą wyglądać w cięciu tego typu, zaleca się warstwowy bob. To doda im objętości. 

4.Lwia grzywa

To cięcie to kolejny świetny styl dla osób o okrągłych twarzach. Warstwy kręconych włosów mogą pomóc wykadrować twarz, skupiając się na środkowej pionowej linii, a nie na szerokości twarzy. Zachęcamy do dodawania grzywki do fryzur z tym efektem, aby jeszcze bardziej podkreślić kształt twarzy

5. Grzywka

Boczna grzywka doda uroku Twojemu wyglądowi i podkreśli kształt twarzy. Jednak zalecamy unikanie miękkich, delikatnych grzywek, ponieważ mogą one dodatkowo podkreślić okrągłość Twoich rysów.