Vogue Polska - sen się spełnił - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Vogue Polska – sen się spełnił

Vogue Polska – sen się spełnił

Vogue  na całym świecie zdobył tak ogromną sławę i renomę, że okrzyknięto go “Biblią Mody” .  Magazyn cieszy się niezwykle długą historią – wydawany jest od końca XIX wieku, aż do teraz. Do tej pory ponad 20 krajów doczekało się krajowej edycji, a dziś rano polskie media obiegła informacja o zakupieniu licencji wydawniczej przez polskiego biznesmena – Sebastiana Kulczyka. Czy marzenia o powstaniu polskiej edycji czasopisma w końcu się ziszczą? 

Pierwszy w historii egzemplarz  Vogue’a ujrzał światło dzienne 17 grudnia 1892 na terenie Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z zamiarami ówczesnego wydawcy – Arthur’a Turnure’a, grupą docelową pisma miała być arystokracja z Nowego Jorku. 

Parę lat później – w roku 1905 Vogue został wykupiony przez wydawcę Conde Montrose Nasta, który rozpoczął rozwój tytułu na rynkach zagranicznych. Pierwszym takim państwem była Wielka Brytania, a następnie: Hiszpania, Włochy i Francja. 

W latach 60′ XX wieku,  wraz z objęciem przez Dianę Vreeland stanowiska redaktor naczelnej, pismo przeszło kolejne zmiany; skupiło się m.in. na modzie współczesnej. Poruszano także na jego łamach trudne tematy, takie jak na przykład rewolucja seksualna. Dzięki tej metamorfozie magazyn zaczął współpracować z gwiazdami pop kultury: Andym Warholem, czy Twiggy i trafił do nieco młodszej grupy odbiorców. 

Obecnie Vogue jest magazynem kobiecym, skupiającym się na modzie, urodzie i stylu życia. Na jego łamach znajdziemy również informacje o gwiazdach, ikonach mody, sztuki oraz polityki.  Vogue to najważniejszy, magazyn modowy na całym świecie. Dziś rano, w serwisach internetowych pojawiła się informacja, że licencję na wydawanie pisma w Polsce wykupił Sebastian Kulczyk. Jak podają przeróżne źródła stanowisko redaktor naczelnej ma objąć Polka, top modelka – Małgosia Bela.

Z  niecierpliwością czekamy na oficjalne potwierdzenie!

EDIT :

Oficjalnie potwierdzono, że Vogue Polska wejdzie na rynek w pierwszym kwartale 2018r. Wydawcą magazynu nie będzie jak wcześniej podawano Sebastian Kulczyk, a jego żona Katarzyna. Redaktorem naczelnym zostanie Filip Niedenthal, natomiast fotel Vice naczelnej obejmie Małgosia Bela. 

 

 

 

 

 

POST A COMMENT

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.