Trendy wnętrzarskie, które będą rządzić w 2018 roku - issue27.pl
 • WNĘTRZA  • Trendy wnętrzarskie, które będą rządzić w 2018 roku

Trendy wnętrzarskie, które będą rządzić w 2018 roku

Trendy w aranżacyjne zmieniają się równie szybko, jak te modowe. Jeśli mieszkanie ma być zawsze „na czasie” koniecznością jest śledzenie tego co było i będzie modne w kolejnych miesiącach. Dlatego przeglądając Pinterest, wytypowałyśmy 5 trendów, które zdominują 2018 rok. 

Ciepłe kolory Ziemi

W kontraście do ostatnio bardzo popularnych, zimnych odcieni wnętrz w stylu skandynawskim, 2018 rok, to czas, kiedy będą królować ciepłe odcienie ziemi: brąz, rdza. 

Metalowe wykończenia

W ostatnich latach zdecydowanie królowało drewno, jednak w nadchodzących miesiącach zostanie wyparte przez  efektowne metalowe wykończenia, dzięki którym meble zyskają bardziej minimalistyczny wygląd. 

Zapomnij o hygge

Duńską filozofię zastąpi japońska – Wabi-sabi. Jej korzenie sięgają starożytności w kraju kwitnącej wiśni. Polega ona na umiłowaniu do niedoskonałości, to znaczy wszelkie przebarwienia na starej, drewnianej podłodze od teraz będą symbolem jej naturalnego piękna. 

Zieleń i roślinne motywy

Kolor natury przeżywa swoje 5 minut. W 2018 roku, niezwykle ważnym motywem będzie bliskość natury, dlatego zarówno odcienie zieleni, jak i roślinne wzory to must have w mieszkaniu. 

Marmur

Silnym trendem będzie również marmur, szczególnie pojawiający się na kuchennych blatach, czy w postaci eleganckiego stolika w salonie. 

Autor: Kamila Cichocka