Filmy idealne na wieczór z przyjaciółkami - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Filmy idealne na wieczór z przyjaciółkami

Filmy idealne na wieczór z przyjaciółkami

GIRLS NIGHT to coś, czego każda z nasz czasem potrzebuje – przyjaciółki, długie rozmowy, domowe spa, czyli noc idealna. Jednak taka „dziewczyńska” impreza z prawdziwego zdarzenia nie może obejść się bez maratonu filmowego. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was listę (naszym zdaniem) najlepszych filmów na tę okazję.

Śniadanie u Tiffany’ego (1961)

Totalna klasyka z wyjątkową Audrey Hepburn w roli głównej. Historia nieco zakręconej Holly Golightly to idealna propozycja dla miłośniczek starego kina, elegancji i (może nawet przede wszystkim) Nowego Jorku, który po raz kolejny zachwyca. 

Diabeł ubiera się u Prady (2006)

Ten film idealnie nadaje się dla dziewczyn, które kochają modę. Pokazana w nim (dość wyboista) ścieżka kariery Andy Sachs, w którą wcieliła się Anne Hathaway, nie tylko inspiruje, ale także przestrzega i przypomina, że nawet piękny świat mody ma swoją ciemną stronę. Do tego wybitna Meryl Streep – nie może być lepiej!

Mała wielka miłość (2008)

Czyli produkcja polsko-amerykańska, która naprawdę śmieszy i wciąga w miłosne perypetie głównych bohaterów. Cała historia dotyczy młodej Polski – Joanny (w tej roli Agnieszka Grochowska), która niespodziewanie zachodzi w ciążę z wziętym amerykańskim prawnikiem – Ianem (czyli Joshuą Leonardem) i jednym, małym kłamstwem ściąga go do Warszawy. Zainteresowani? Warto obejrzeć!

Zakochani (2000)

To jedna z bardziej oryginalnych polskich komedii romantycznych. Główną bohaterką jest piękna i piekielnie inteligentna Zosia, którą zagrała Magdalena Cielecka. Dziewczyna zna swoją wartość, dzięki czemu z łatwością wykorzystuje rzesze mężczyzn. Jej życie zmienia się dopiero wtedy, gdy poznaje fotografa – Mateusza, czyli Bartosza Opanię. 

 

 

Joe Black (1998)

Tutaj trzeba przygotować chusteczki… Stertę chusteczek! Wyobrażacie zakochać się w Śmierci? I to z wzajemnością? Susan, córce milionera, zagranej przez Claire Forlani się to udało, chociaż nie miała świadomości jaką tajemnicę skrywa tytułowy Joe Black… Jest to film, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Kwiat pustyni (2009)

Ten film porusza naprawdę poważny problem, jakim jest niesprawiedliwość losu i brak uświadomienia wśród ludów Afryki. Waris Dirie – dziewczyna z somalijskiej pustyni – cudem ucieka z plemienia i trafia do Londynu. Stolica Wielkiej Brytanii nie była dla niej szczęśliwym miejscem od samego początku, ale dzięki kilku zbiegom okoliczności, los w końcu się do niej uśmiechnął. Powagi całej sytuacji dodaje fakt, że historia Somalijki, którą zagrała piękna Liya Kebede jest jak najbardziej prawdziwa.

Francuski pocałunek (1995)

Kate (Meg Ryan) nienawidzi latać samolotem, ale postanawia przełamać swój lęk i leci do Paryża, żeby znaleźć swojego narzeczonego i uratować związek. W podróży poznaje francuskiego złodzieja – Luca (Kevin Kline), który nieźle namiesza w jej życiu. Ostatecznie powstanie z tego piękna historia, którą warto poznać.

Narzeczony mimo woli (2009)

Sandra Bullock to królowa komedii amerykańskich – nie bez przyczyny zagrała też Margaret w Narzeczonym mimo woli. Jest to bardzo przyjemna opowieść o Margaret, której grozi deportacja. Kobieta, chcąc zostać w USA i zachować pracę postanawia szybko znaleźć kandydata na męża. Padło na jej asystenta – Andrew (w tej roli Ryan Reynolds), z którym – mimo dość chłodnych kontaktów – próbuje stworzyć wiarygodny związek i uniknąć przymusowej przeprowadzki.

Filmy już wybrane! Teraz wystarczy zgasić światło, owinąć się ciepłym kocem, przygotować popcorn lub chipsy z jarmużu – jak kto woli – to już zostawiamy Wam!

Autor: Asia Twaróg