Intimissimi z kolekcją bielizny przyjazną dla środowiska - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Intimissimi z kolekcją bielizny przyjazną dla środowiska

Intimissimi z kolekcją bielizny przyjazną dla środowiska

Włoska marka stworzyła mini kolekcję dedykowaną modzie przyjaznej dla środowiska. Propozycje wchodzące w jej skład ukryte są pod nazwą Green Collection. Bielizna jest tworzona z wysokiej jakości materiałów przyjaznych dla środowiska i certyfikowanych przez wyspecializowanych dostawców. Tkaniny takie, jak: koronka, zawierająca przędzę poliamidową Qnova® firmy Fulgar z recyklingu, dające trwałe włókno wykonane z surowców odnawialnych. Jedwab, certyfikowany przez Bluesign®, który gwarantuje produkcje włókien mającą na celu poprawę efektywności środowiskowej. Modal i bambus firmy Lenzing, oba postwałe z odnawialnych i zrównoważonych źródeł pochodzących z drewna. 

Każdy z tych materiałów będzie oznaczony na specjalnej metce, obok takich informacji jak właściwości włókna, m.in. miękkość czy przepuszczalność powietrza. 

W tej debiutanckiej kolekcji, znalazły się dwie linie: The Garden Fairy w skład której wchodzą: zestawy bielizny, body, majtki z miękkiej koronki QNova® by Fulgar. Natomiast bardziej elegancka zawierająca w swoim składzie certyfikowany jedwab od Bluesign® i koronkę Q-Nova® Rare Beauty, posiada dwa znane już klientkom Intimissimi biustonosze w modelach Gioia i Sofia oraz brazyliany i pas do pończoch. 

Uzupełnieniem tej propozycji jest bogaty wybór odzieży nocnej i kolekcji dzianin wykonanych z modalu i mikromodalu, certyfikowanych przez Lenzing, a także przędzy pochodzącej z bambusa.