Reebok x Victoria Beckham - precyzja form, czyli trzecia odsłona współpracy - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Reebok x Victoria Beckham – precyzja form, czyli trzecia odsłona współpracy

Reebok x Victoria Beckham – precyzja form, czyli trzecia odsłona współpracy

„Jest to ukłon w stronę bezpretensjonalnej estetyki sportowej z lat 90. opartej na archiwalnych modelach Reebok. Całość została podrasowana nowoczesnymi detalami, przez co kolekcja z pewnością przemówi do konsumentów”

– powiedziała Victoria Beckham.

Kalifornijskie motywy w nowej kolekcji

Ubrania z kolekcji to przede wszystkim głębokie, wibrujące tonacje ultramaryny zestawione z paletą stłumionych odcieni, tworząc styl nawiązujący do kalifornijskiego luzu i kultury surfingowej. Sięgnięto również po przyjemne w dotyku materiały, takie jak japońska tkanina frotte. Pierwszy w historii kolekcji dzianinowy zestaw składający się z koszulki i dołu został natomiast uszyty z przewiewnej mieszanki bawełny i jedwabiu. „Szukam ubrań, które będą podążać za moim ruchem i które nadążą za moim stylem życia” – podkreśliła Victoria Beckham. „Powinny być łatwe do zestawienia i bezproblemowe w noszeniu, a jednocześnie muszą dodawać mi pewności siebie”.

Wyraziste formy, które otulają ciało komfortem i podporządkowują się każdemu ruchowi, takie jak np. bomberki czy bluzy z kapturem, idealnie sprawdzą się w warstwowych, letnich stylizacjach.

„Odzież streetowa powinna mieć dozę bezpretensjonalnego luzu”

– powiedziała Victoria Beckham.

„Skrupulatnie ją projektowaliśmy pod kątem najwyższej funkcjonalności. W efekcie stworzyliśmy ubrania idealne na siłownię i jednocześnie tak uniwersalne, że odnajdą się w każdej rzeczywistości”.

-dodała projektantka. 

Innowacyjne podejście do tworzenia ubrań

W najnowszej odsłonie kolekcji postawiono również na technologiczne innowacje. Ubrania na miasto, na siłownię, do szkoły i na co dzień zostały więc uszyte z materiału odprowadzającego ciepło z wbudowanym filtrem UV 50 dla ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym wraz z powłoką hydrofilową, która pochłania wilgoć. 

Całości kolekcji dopełniają akcesoria, takie jak torebki do noszenia przez ramię oraz płócienne torby surfingowe z nylonu. Opływowe sylwetki butów, w tym nowego modelu Rapide, funkcjonalnością nawiązują do kolekcji ubrań. Ten najnowszy model o monochromatycznej cholewce i niskim profilu uzupełnia wcześniejszą kolekcję butów, w skład której wszedł model Bolton i inspirowany stylem koszykarskim model Dual Court.

„Filarem kolekcji są czyste sylwetki podporządkowane bezkompromisowej funkcjonalności pod postacią komfortowych ubrań podążających za każdym ruchem”

– powiedziała Victoria Beckham.

Tak oto najnowsza kolekcja, stanowiąca ukłon w stronę tradycyjnego stylu Reebok, zaskakuje nowoczesną odsłoną w sam raz na codzienne wyzwania.

Kolekcja SS20 Reebok x Victoria Beckham jest już dostępna na całym świecie na reebok.com/victoriabeckham i victoriabeckham.com. 

Zdjęcia i treść: materiał prasowy