5 kroków do sukcesu w branży modowej według Victorii Beckham - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • 5 kroków do sukcesu w branży modowej według Victorii Beckham

5 kroków do sukcesu w branży modowej według Victorii Beckham

 

Victoria Beckham to wielowymiarowa ikona. Przez wiele lat zdobywała serca widowni, jako członkini jednego z najbardziej legendarnych girlsbandów w historii muzyki pop – Spice Girls. Później szlifowała swój styl i eksponowała zamiłowanie do mody za pomocą eleganckich stylizacji. Obecnie, Posh Spice podbija świat projektując ubrania i dodatki dla swojej autorskiej marki. Przez te wszystkie lata, stała się symbolem przedsiębiorczej oraz pracowitej business woman, potrafiącej wykorzystać zgromadzony kapitał w nowych konceptach biznesowych.

Gwiazda popkultury w ciągu zaledwie 10 lat zbudowała kolosalne imperium modowe, a od niedawna ma również własną linię produktów do makijażu. Projektantka i była Spice Girl chętnie dzieli się wskazówkami z tymi, którzy mają nadzieję rozpocząć pracę w branży modowej. Oto 5 zaleceń, które zdradziła przy okazji jednego z wywiadów.

1.Wchodź w interakcje ze swoją społecznością i ufaj swoim przeczuciom

Victoria radzi, by tworząc czerpać z własnych potrzeb, ale także zwracać uwagę na potrzeby modowe swoich odbiorców. Projektantka uważą, że osobisty kontakt z klientem jest kluczowym składnikiem sukcesu w tych czasach. Mówi, że tworząc ubrania i dodatki, czasem warto zaproponować coś, czego być sami byśmy nie ubrali, ale co nam się po prostu podoba.

2.Pozostań wierna/y sobie

Nie wstydź się swoich wyborów z przeszłości. Być może nie były one idealne, ale z pewnością miały wpływ na zmiany i Twój rozwój.

3.Miej pasję

Beckham przyznaje, że kochała modę od zawsze. To dziedzina, w której według niej jest miejsce na sprawdzenie swojej kreatywności. Ciężko jest tworzyć modę, jeśli nie jest ona Twoją pasją, to musi sprawiać Ci satysfakcję – powiedziała w wywiadzie dla Vogue Paris.

4.Angażuj się we wszystko

Tworzenie moodboardów ukazujących inspiracje, palety kolorów, a następnie wybór tkanin oraz miejsca na pokaz – te elementy według Victorii są niezwykle inspirujące w tej pracy. Jej zdaniem warto angażować się w każdy aspekt działalności własnej marki. “Wszystkie te drobne szczegóły są dla mnie bardzo ważne i zadręczam się tymi drobnymi szczegółami, ale kiedy to wszystko się łączy, czuję się bardzo dumna z siebie i mojego zespołu.”

5. Doceniaj swoją pracę i jej wartość

Projektantka przyznaje, że niezwykle ważną kwestią w procesie kształtowania własnej kariery jest praca i zdobywanie doświadczenia u boku kogoś o większym stażu, kto może posłużyć nam za autorytet i podzielić się wiedzą. Po tym, jak zakończyła karierę w Spice Girls, pracowała jako projektantka dla innych marek. Victoria mówi, że wykorzystała to jako okazję, aby się kształcić, poznać branżę i naprawdę chłonąć i uczyć się.