Filmowa podróż do Rzymu, czyli najpiękniejsze produkcje nakręcone w Wiecznym Mieście - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Filmowa podróż do Rzymu, czyli najpiękniejsze produkcje nakręcone w Wiecznym Mieście

Filmowa podróż do Rzymu, czyli najpiękniejsze produkcje nakręcone w Wiecznym Mieście

Stolica Włoch jest piękna i niesamowicie obfita w najróżniejsze atrakcje. Nie dziwi więc fakt, że Wieczne Miasto należy do najchętniej odwiedzanych miejscowości na świecie. Rzym jest bogaty w niezliczone zabytki, wspaniałe muzea, zapierające dech w piersiach widoki, a to wszystko zwieńczone pyszną, włoską kuchnią. Takie połączenie sprawia, że Rzym jest źródłem wielu inspiracji. Nie bez przyczyny mawia się przecież, że “wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” – tyczy się również tych filmowych. Poniżej przygotowałam pięć kinowych hitów, których akcja rozgrywa się właśnie we Wiecznym Mieście. Jeśli jeszcze nie zaczęliście snuć wakacyjnych planów, to po ich obejrzeniu z pewnością na Waszej bukcet liście wyląduje Rzym!

Zakochani w Rzymie

Amerykańsko – włoskie miłosne perypetie okiem Woodiego Allena – to trzeba zobaczyć. Jak w większości jego filmów, tak i w tym przeplatają się losy różnych bohaterów, z najróżniejszymi problemami o naturze romantycznej. Nieco znużony stabilnym związkiem Jack daje się owinąć w okół palca kokieteryjnej przyjaciółce swojej dziewczyny…Natomiast po drugiej stronie miasta, komplikują się losy kilku innych osób. Całość ujęta w zabawny i przystępny sposób. Dodatkową zachętą może być fakt, że w filmie pojawiły się gwiazdy z najwyższej półki:Penelope Cruz, Ellen Page, włoski komik Roberto Benigni, czy Alec Baldwin.

Rzymskie wakacje

Komedia romantyczna, nakręcona przez zdobywcę trzech Oscarów Williama Wylera, który zauroczony niekwestionowanym pięknem Wiecznego Miasta postanowił nakręcić tutaj współczesną baśń o miłości,  gdzie główne role zagrali Audrey Hepburn i Gregory Peck. Audrey wciela się w rolę księżniczki Anny, żyjącej w świecie sztywnych reguł towarzyszących etykiecie towarzyskiej. Znudzona monotonią i rutyną swojej codzienności bohaterka pewnego dnia postanawia wymknąć się, by na własną rękę zwiedzić miasto, patrząc na nie oczami “szarego mieszkańca”. Dzięki temu poznaje Joe Bradley’a – reportera amerykańskiej gazety. Spotkanie skutkuje pętlą zabawnych i przewrotnych zdarzeń.

Wielkie Piękno

To wizualna uczta, będąca zarazem jednym z najpiękniejszych filmów włoskiego mistrza kina Paolo Sorrentino. Opowiada historię starszego dziennikarza, który spacerując ulicami Rzymu, wspomina wspaniałe lata swojej młodości.

 

Jedz, módl się, kochaj

Film, który udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by zmienić swoje życie. Ekranowa bohaterka -Elizabeth Gilbert, grana przez Julię Roberts dochodzi do wniosku, że nie jest szczęśliwa, ani prywatnie, ani zawodowo. Postanawia więc rzucić wszystko, rozwieść się i ruszyć na podbój świata w poszukiwaniu szczęścia. Jednym z przystanków na jej drodze jest właśnie stolica Włoch, Rzym.

Utalentowany Pan Ripley

Gwarne, tętniące życiem place, piękne, kameralne uliczki oraz niezwykle intrygująca historia kryminalna. Ukazuje ekstrawaganckie życie światowej elity, która spędza większość wolnego czasu w restauracjach. Zaślepiony wszechobecnym luksusem pan Ripley nie cofnie się przed niczym, aby zasmakować takiego stylu życia…

______________