Kaszmirowa kolekcja Falconeri z fantazyjnymi nadrukami - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Kaszmirowa kolekcja Falconeri z fantazyjnymi nadrukami

Kaszmirowa kolekcja Falconeri z fantazyjnymi nadrukami

Unikalna, kapsułowa kolekcja kaszmirowych ubrań z nadrukiem, to nowość, którą na jesień przygotowała marka Falconeri. Propozycje  na nadchodzący sezon to przedstawienie nowej wizji tego materiału. 

Kaszmir z nadrukiem Falconeri uosabia artystyczny wydźwięk marki i podobnie jak wiele innych wynalazków, jego narodziny można przypisać przypadkowi, chwili z codziennego życia projektantki Giulii Sartini.

„Pewnego wieczoru, podczas którego przygotowywałam obiad, mój syn pracował nad rysunkiem. Podeszłam do niego aby mu pomóc, ale rękaw mojego swetra został przypadkowo poplamiony jego farbą temperową. Kiedy próbowałam usunąć plamę, mój umysł wychwycił coś abstrakcyjnego, szkic, który stworzył nowy rodzaj harmonii. Wtedy zdałam sobie sprawę ,że w moich kolekcjach powinnien się również znaleźć jakiś ciekawy element. Tak oto narodził się kaszmir z nadrukiem.”

Nadruki stały się dodatkowym detalem wyróżniającym, począwszy od kaszmiru, a skończywszy na innych elementach garderoby i materiałach, m.in na sukienkach (w tym koszulowych) oraz jedwabnych bluzkach. Nowe nadruki zostały zaprojektowane tak aby pokazać uosobienie dynamizmu i chęci myślenia nieszablonowego.