Tydzień Mody w Nowym Jorku - najlepsze projekty - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Tydzień Mody w Nowym Jorku – najlepsze projekty

Tydzień Mody w Nowym Jorku – najlepsze projekty

 

Miasto, które nigdy nie śpi, rozpoczęło Miesiąc Mody. Sprawdźcie, które z zaprezentowanych kolekcji na sezon Wiosna 2021 wywarły na naszej redakcji najlepsze wrażenie.

 

Tom Ford

Myślałem o całkowitym pominięciu sezonu. W końcu, kiedy nikt nie może wyjść z domu, kto potrzebuje nowych ubrań?

Tak o pomyśle przygotowania ubrań na nowy sezon napisał Tom Ford w otwartym liście opublikowanym na łamach Harpersbazaar.com. Mimo początkowych trudności, projektant przełamał się i stworzył propozycje o luźnym charakterze, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i poza nim. Inspiracją do powstania kolekcji stał się film dokumentalny o ilustratorze mody Antonio Lopezie, który Ford obejrzał, podczas lockdownu.

Khaite

Catherine Holstein od wielu sezonów tworzy niepowtarzalne kolekcje. Tym razem również nie zawodzi. Na sezon SS21 proponuje rzadką paletę przeważnie białych, czarnych, cielistych i brązowych bluzek z bufiastymi rękawami, wystawnych dzianin, eleganckich dopasowanych sukienek oraz zamszowych i skórzanych kurtek.

Marina Moscone

Surowe wykończenie i zaakcentowane ramiona, taki będzie sezon SS21 w interpretacji Marina Moscone. Projektantka przyznała, że inspiracją były pragmatyczne wybory modowe  nowojorskich kobiet podczas trwającej pandemii.

Chrisiano Siriano

Kwarantannowy zastój projektanta – spędzony na oglądaniu ulubionych filmów z dzieciństwa, takich jak Clueless, Troop Beverly Hills i Don’t Tell Mom the Babysitter’s Dead – zainspirował go do stworzenia kolekcji.

Sandy Liang

Sandy Liang bardzo często sięga po nostalgiczne inspiracje, lubi spoglądać wstecz i patrzeć w przyszłość – ale nie za daleką. Projektantka szuka inspiracji w pojęciu młodości, a propozycje na wiosnę 2021 roku urozmaiciła swoim obecnym nastrojom.

Anna Sui

Rodarte

Kate i Laura Mulleavy zawsze tworzyły kolekcje Rodarte  z perspektywy marzeń, to uczucie nie mija tajże w przypadku propozycji na wiosnę 2021.

Ulla Johnson

Niezmienne panująca podczas NYFW królowa bohemy, w tym sezonie zabiera nas do Japonii, nawet jeśli jest to tylko podróż w wyobraźni.

Jason Wu

Wybieg, na którym projektant zaprezentował wiosenną kolekcję zaaranżowany został w klimacie jednego z jego ulubionych miejsc, czyli Tulum w Meksyku. Jason Wu na SS21 proponuje sukienki, idealne na ciepłe dni oraz garnitury w odważnych, jasnych odcieniach pomarańczy i żółci.