Francuskie filmy i serialne, które warto obejrzeć - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Francuskie filmy i serialne, które warto obejrzeć

Francuskie filmy i serialne, które warto obejrzeć

 

Francuskie filmy i seriale nie tracą na popularności. Dzięki nim możemy nie tylko przeżywać niesamowite historie bohaterów, ale także podziwiać piękne zakątki tego cudownego kraju. Dodatkową wartością dla osób uczących się tego języka jest możliwość osłuchania się i wzbogacenie słownictwa. Ostatnio miałam okazję obejrzeć kilka ciekawych tytułów, które przyjemnością Wam polecę – poniżej znajdziecie moje rekomendacje.

1.Gdzie jest mój agent

Serial ukazuje kulisy pracy paryskiej agencji aktorskiej oraz niecodzienne problemy, z którymi muszą się zmierzyć jej pracownicy.  W każdym odcinku występuje inna gwiazda francuskiego kina. Monica Belucci, Juliette Binoche, Jean Reno, Charlotte Gainsbourg, czy Cecile de France – to tylko niektóre z międzynarodowych sław, jakie wzięły udział w produkcji.

2.Plan na miłość

Borykająca się ze złamanym sercem Elsa nie może pozbierać się po rozstaniu. Mieszka kątem na kanapie u swojego ojca w pięknej paryskiej kamienicy, jednak pomimo wsparcia przyjaciół wciąż myśli o swoim eks. Aby przywrócić jej wiarę w siebie i swoją atrakcyjność, przyjaciele wynajmują nieświadomej niczego dziewczynie męską proscytukę. Co z tego wyniknie, czy Elsa zdoła zapomnieć o przeszłości?

3.Za jakie grzechy dobry Boże?

Claude oraz Marie są rodzicami czterech pięknych córek, a ich marzeniem jest, aby kobiety dobrze wyszły za mąż. Problemem dla konserwatywnych rodziców staje się fakt, że ukochane latorośle wybrały sobie za partnerów mężczyzn z różnych kręgów kulturowych. Jak pogodzić tyle odmiennych przyzwyczajeń i religii w jednym domu nie doprowadzając do katastrofy?

4.Le Bazar de la Charité

Akcja serialu toczy się w XIX wiecznym Paryżu. Podczas charytatywnego targu dochodzi do pożaru, w którym ginie ponad 100 kobiet z wyższych sfer oraz ich służące. Pojawia się pytanie, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy zaplanowana akcja. W serialu możemy podziwiać niesamowite kostiumy, a fabuła będzie trzymać w napięciu. 

5.Coco avant Chanel

Jaka była Coco zanim stała się słynną kreatorką Chanel? Film przybliża sylwetkę młodej kobiety, która pomimo pochodzenia oraz przeciwności losu stała się ikoną i do dziś inspiruje kobiety na całym świecie.

6.Pan od muzyki

Jeden z moich ulubionych filmów. Nauczyciel muzyki rozpoczyna pracę w poprawczaku. Nie podoba mu się dyscyplina, jaką poddawani są przebywający w ośrodku chłopcy. Mathieu postanawia sprzeciwić się jej i wprowadza swoich podopiecznych  w piękny świat muzyki. 

_________