Barwna współpraca H&M z ikoną mody Iris Apfel - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Barwna współpraca H&M z ikoną mody Iris Apfel

Barwna współpraca H&M z ikoną mody Iris Apfel

 

Niecałe 2 dni temu H&M ogłosiło, że udało się marce nawiązać współpracę  z ikoną mody – Iris Apfel, która od dziesięcioleci dostarcza inspiracji entuzjastom mody na całym świecie. Kolekcja Iris Apfel x H&M odda hołd wyjątkowemu stylowi ikony mody i ma pojawić się w wybranych sklepach H&M oraz online na początku 2022 roku.

Iris jest biznesmenką, historykiem sztuki, dekoratorką wnętrz, projektantką mody i niezaprzeczalną ikoną stylu. Słynie z wyróżniającego się stylu, niebywałej indywidualności i odważnych wyborów modowych. Prawdziwa mistrzyni łączenia wzorów, faktur i form. Od lat wierna swoim przekonaniom,  czerpiąca inspiracje z miejsc, ludzi i wszystkiego, co ją otacza.

H&M zainteresowało się współpracą z Iris ze względu na jej ekscentryczny styl i ogromny wpływ na społeczność modową. Od 100 lat Iris inspiruje ludzi do tworzenia, celebrowania i akceptowania własnego, osobistego stylu. Jej kolorowe stroje i odważne dodatki podkreślają jej osobowość. Pokazują, co to znaczy być prawdziwą, nieustraszoną ikoną stylu.

Iris uosabia osobisty styl – styl, który jest jednocześnie pięknie ekstrawagancki i eklektyczny, a także całkowicie ponadczasowy. Pokazuje, na czym polega moda – to sposób na wyrażenie siebie, kim jesteś lub chcesz być i jednocześnie dobra zabawa – prawdziwa inspiratorka!

– mówi  Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor w H&M.

Kolekcja Iris Apfel x H&M będzie zawierać asortyment przeznaczony dla każdego. W kolekcji znajdą się ubrania i akcesoria – wszystkie stworzone w duchu odważnego i niepowtarzalnego stylu Iris. Kluczowe elementy kolekcji to garnitury w kwiaty, warstwowe sukienki z falbanami, charakteryzujące się mieszanką faktur, ciekawych krojów i wzorów. Uzupełnieniem garderoby będzie również linia biżuterii i akcesoriów. Czerpiąc inspirację z wielobarwnego wizerunku Iris i jej miłości do masywnych i zdobnych elementów, akcesoria inspirowane będą motywami roślin czy zwierząt.

Myślę, że H&M jest fantastyczny i jest absolutnym pionierem w swojej dziedzinie- co naprawdę kocham! Uwielbiam robić wielką modę w przystępnych cenach. A to H&M opanowało do perfekcji!

– mówi Iris Apfel.

Wszystkie materiały użyte w kolekcji będą pochodzić z recyklingu lub z bardziej zrównoważonych źródeł, a każda część garderoby i akcesoriów zostanie wykonana z myślą o obiegu zamkniętym.

Kolekcja pojawi się wybranych sklepach H&M oraz online na początku 2022 roku.

_____

zdjęcia i treść: materiał prasowy