Kolorowa i awangardowa kolekcja, czyli współpraca Iris Apfel x H&M - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Kolorowa i awangardowa kolekcja, czyli współpraca Iris Apfel x H&M

Kolorowa i awangardowa kolekcja, czyli współpraca Iris Apfel x H&M

 

Najnowsza kolekcja H&M to pełen energii i kolorów projekt stworzony we współpracy z prawdziwą ikoną stylu – niezrównaną Iris Apfel.  Kolekcja pod hasłem „Find your inner Iris” to celebracja 100. urodzin jubilatki i pochwała jej indywidualnego stylu. Więcej naprawdę znaczy więcej! 

Iris Apfel słynie z ekstrawaganckiej mody, odważnych stylizacji i indywidualnego stylu. Inspiracje czerpie z otaczającego ją świata i ludzi. Jest zwolenniczką idei, że inspiracje mogą przyjść w najmniej oczekiwanej chwili. 

„H&M zainteresowało się współpracą z Iris ze względu na jej słynny eklektyczny styl i jego wpływ na społeczność modową. Iris to uosobienie stylu, który jest jednocześnie pięknie ekstrawagancki i eklektyczny, a także całkowicie ponadczasowy. Udowadnia, że moda jest sposobem na wyrażenie siebie, i sposobem na dobrą zabawę. Jest prawdziwą inspiracją! “

Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor w H&M. 

Iris Apfel jest zdania, że „więcej znaczy więcej”, co widać w kolekcji stworzonej we współpracy z H&M. Ubrania to zabawa różnymi teksturami, szalonymi krojami i kontrastującymi wzorami. Ma być dużo, warstwowo i kolorowo. Kluczowe elementy garderoby to żakardowy garnitur z haftem z perłami imitującymi groszek, obszerna kurtka z tiulowymi falbankami w kolorze soczystego fioletu czy warstwowa wzorzysta spódnica. Tęcza bajecznych, żywych kolorów: kanarkowy żółty, szmaragdowa zieleń, głęboki fiolet i turkus, pomarańczowy niczym kolor zachodzącego słońca to uosobienie Iris Apfel. Kolekcję uzupełnia ekstrawagancka i masywna biżuteria. Odnajdujemy w niej zamiłowanie Iris do różnych motywów pochodzących ze świata natury, w tym roślin i zwierząt. 

„Myślę, że H&M jest fantastycznym i absolutnym prekursorem w swojej dziedzinie, – co kocham! Uwielbiam wielką modę w przystępnych cenach, a to H&M opanował do perfekcji!”

– mówi sama Iris Apfel. 

_____

Treść i zdjęcia: materiał prasowy