Projektuję to, co chciałabym sama nosić. A mój styl jest właśnie kombinacją luzu i elegancji - wywiad z Karoliną Naji - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • Projektuję to, co chciałabym sama nosić. A mój styl jest właśnie kombinacją luzu i elegancji – wywiad z Karoliną Naji

Projektuję to, co chciałabym sama nosić. A mój styl jest właśnie kombinacją luzu i elegancji – wywiad z Karoliną Naji

 

Karolina Naji nie tylko projektuje piękne i uniwersalne ubrania, ma także ciekawy styl, który przyciąga oczy tysięcy oberwujących na Instagramie, gdzie śledzi ją prawie 36 000 osób. Stylistyka, jaką wybrała projektantka -influencerka to połączenie klasyki, elegancji i wygody. Każda kolejna kampania promująca nową kolekcję Karoliny zdumiewa niesamolitym klimatem i estetyką. Bez wątpienia to inspirująca postać, którą miałam okazję bliżej poznać, dzięki rozmowie o projektowaniu, stylizacji oraz rozwoju. 

1.Ciekawi mnie, co ukształtowało Cię jako projektantkę? 

Już od najmłodszych lat lubiłam kombinować ze swoim stylem, przerabiać ubrania, dużo też rysowałam. Następnie poszłam na studia projektowania ubioru i zaraz po nich zaczęłam stylizować przy sesjach zdjęciowych a także miałam pojedyncze zlecenia jako projektantka. Cały czas pracując i zbierając doświadczenie na innych stanowiskach. Myślę, że wszystko po drodze ukształtowało mój styl, estetykę i podejście do pracy. Teraz od 3 lat kiedy prowadzę markę czuję, że wiem jak to wykorzystać. Z każdą kolekcją poszerzam swoje granice. Zaczęłam od trzech koszul w bieli i czerni a teraz zaczynam się mocniej bawić formami i kolorami. Myślę, że to i tak jeszcze nie koniec zbierania doświadczeń. Moja rola jako projektantki cały czas się rozwija i kształtuje przy każdej kolejnej kolekcji.

2.Skąd czerpiesz pomysły na nowe projekty? 

One często same się pojawiają w mojej głowie. Na pewno sporo inspiracji czerpię z podróży, sztuki czy od ludzi mijających na ulicy. Dużo kombinuję w swojej głowie a pomysły na kolekcje mam czasami nawet na kilka sezonów w przód. Staram się tworzyć projekty, które sama potrzebuję i łączyć z potrzebami klientek. Widząc tkaninę, kolor, konstrukcję wyobrażam sobie co mogłoby z tego powstać nowego i zaczynam działać.

3.W jaki sposób udało Ci się nadać ubraniom taki elegancki i luźny zarazem klimat? 

Projektuję to co chciałabym sama nosić. A mój styl jest właśnie kombinacją luzu i elegancji. Lubię kiedy możemy zakładać jedną rzecz na wiele okazji. Zwracam również uwagę na ergonomiczne aspekty koszul. Podczas tworzenia konstrukcji zmagamy się z wieloma wyzwaniami aby modele wyglądały elegancko a przy tym były wygodne na co dzień. To ma być koszula towarzysząca nam przez cały dzień. Rano do pracy, po południu na wyjście ze znajomymi a wieczorem na romantyczne randki. Wystarczy tylko zmienić dodatki, buty i możemy dzięki temu nadać im nowy styl odpowiedni do danej sytuacji.

4.Pamiętam, że początkowo specjalizowałaś się głównie w koszulach, teraz na stronie można znaleźć także piękne sukienki. Czy planujesz jeszcze bardziej rozwijać ofertę? 

Cieszę się, że Ci się podobają! Zakładając markę chciałam aby skupiała się na jednej części garderoby. Z każdym sezonem kolekcje są coraz większe ale zawsze pozostajemy w tematyce koszul. Jak sukienki to sukienki koszulowe a jak spodnie to tylko takie, które stworzą idealny duet z większością modeli. Na ten moment nie zamierzam poszerzać oferty o projekty odbiegające od tego tematu. 

5.Jaką drogę – zawodową- musi przejść osobą chcąca zostać projektantką/tem? 

Hm… myślę, że każdy ma swoją drogę i zainteresowania, które chce rozwijać. Prowadząc markę nie jest się tylko projektantem. Tutaj trzeba mieć doświadczenie sprzedażowe, biznesowe, social mediowe i oczywiście konstrukcyjne/projektowe. Ja przeszłam każdą z tych dróg pracując w różnych firmach i wiem, że dzięki temu jest łatwiej. Kończąc studia projektowe wolałam najpierw podziałać na różnych polach aby być bardziej przygotowana i wiedzieć jak się za to zabrać w przyszłości.

6.Nie tylko Twoja marka wyróżnia się. Twój styl na Instagramie podziwia prawie 36 000 osób. Czy masz ikony modowe, które inspirują Cię do tworzenia unikalnego stylu?

Szczerze mówiąc nie mam takich konkretnych osób. Oczywiście jest wiele zagranicznych dziewczyn, które obserwuję i lubię ich styl ale sama też kocham kombinować ze swoim i polegam na intuicji. Unikam wszelkich sezonowych trendów. Lubię wyciągać z nich pojedyncze rzeczy i łączyć z tym co mam. Jestem bardzo daleka od odtwarzania stylizacji czy inspirowania się innymi. Polegam na swojej estetyce także jest mi bardzo miło, że tylu osobom się ona podoba.