Stroje księżnej Diany z prawdziwego życia, które zobaczymy w filmie „Spencer” - issue27.pl
 • MODA  • ENCYKLOPEDIA MODY  • Stroje księżnej Diany z prawdziwego życia, które zobaczymy w filmie „Spencer”

Stroje księżnej Diany z prawdziwego życia, które zobaczymy w filmie „Spencer”

 

Księżna Diana została okrzyknięta ikoną już w momencie, kiedy po raz pierwszy wkroczyła na scenę królewską. Cieszyła się uwielbieniem, które rosło z biegiem czasu. Jej przyjazny sposób bycia, osobowość oraz życzliwość sprawiły, że cały świat zakochał się w tej drobnej, nieco nieśmiałej blondynce. Jednak to nienaganny styl Lady Di uważa się za ikoniczny sam w sobie.

Diana Spencer należała do grona osób, które niemalże żyły pod okiem kamer, była ciągle fotografowana. To między innymi dzięki temu, jej stylizacje zostały świetnie udokumentowane i są powszechnie znane oraz nierzadko natychmiast rozpoznawane. Do tych najbardziej kultowych należy na przykład słynne zestawienie kowbojskich butów i marynarki oraz okazała suknia ślubna. Nie dziwi więc fakt, że styl Lady Di stał się jednym z najważniejszych w historii mody – więc kiedy nadchodzi moment przedstawienia jej postaci w filmie, to warto zastanowić się od którego modowego zestawienia księżnej należy zacząć?

W najnowszej kinowej adaptacji życia Diany, w którą zagrała Kristen Stewart, zobaczymy wiele cudownych stylizacji, inspirowanych prawdziwymi, modowymi wyborami księżnej. A wszystko dzięki uznanej kostiumografce Jacqueline Durran. Ekspertka zyskała sławę tuż po tym, jak zajmowała się przygotowaniem strojów w Dumie i uprzedzeniu, a niedawno przyznano jej Oscara za najlepszy projekt w filmie Małe kobietki.

Ponieważ sam film jest produkcją fikcyjną, Durran powiedziała w Refinery29, że pozwoliła sobie na pewną swobodę twórczą podczas projektowania kostiumów. Czerpała jednak z tego, co naprawdę nosiła Lady Di i odtworzyła je dla Kristen Stewart. Chociaż nie wszystkie kostiumy w Spencer są w pełni zgodne rzeczywistością, to w filmie możemy podziwiać cztery najbardziej kultowe stylizacje księżnej Diany. Możecie je podziwiać poniżej. 

1/

2/

3/

4/