Wiosenny city break. 3 miasta, które warto odwiedzić - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Wiosenny city break. 3 miasta, które warto odwiedzić

Wiosenny city break. 3 miasta, które warto odwiedzić

 

Nadeszła długowyczekiwana wiosna. To idealny czas, aby po niemalże dwóch latach spędzonych w dużej mierze w domowym zaciszu, porzucić wygodną kanapę i odwiedzić piękne miejsca w Europie. Poniżej przedstawiamy 3 miasta, jakie warto odwiedzić podczas weekendowego wyjazdu. 

1.Madryt

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda przysłowiowe “życie jak w Madrycie”, to czas się o tym przekonać na własnej skórze. Jest to piękne, tętniące życiem miasto o wspaniałej, pełnej przepychu architekturze, i wielu atrakcjach. Świetnie sprawdzi się jako krótki city break,  znajdziecie w nim wszystko, czego potrzeba, aby przyjemnie spędzić czas – muzea, knajpy, tapas bary z sangrią i przekąskami(YUMMY!). Idealny, na romantyczne wieczory przy lampce hiszpańskiego wina z pięknym widokiem. Nasz przewodnik [KLIK].

2.Mediolan i okolice

Stolica mody jest zaskakująco piękna. Zanim odwiedziłam to miejsce słyszałam o nim wiele negatywnych opinii. Ja jednak się z nimi nie zgadzam i wręcz zachęcam do odwiedzenia tego miasta. Jak każda włoska miejscowość obfituje w cudowne muzea, restauracje z pysznym jedzeniem oraz winebary. Co więcej, warto wypożyczyć samochód i zwiedzić okoliczne atrakcje, takie jak na przykład Bergamo, czy urokliwie położona miejscowość Bellagio nad jeziorem Como. 

3.Wiedeń 

Niezależnie od pogody stolica Austrii oferuje turystom wiele atrakcji zaczynając od spacerów po pięknych, cieszących oko ulicach, przez wytworne pałace, a kończąc na świetnych muzeach i wystawach z dziełami światowej sławy artystów. Zawsze rekomenduje Wiedeń moim znajomym, będąc przez tydzień ani przez chwilkę się nie nudziłam. Przygotowałam nawet spory przewodnik: [KLIK].