Sposoby na stworzenie świeżej, plażowej fryzury na włosach teksturowanych - issue27.pl
 • URODA  • Sposoby na stworzenie świeżej, plażowej fryzury na włosach teksturowanych

Sposoby na stworzenie świeżej, plażowej fryzury na włosach teksturowanych

Pierwsze intensywne promienie słońca już za nami. Coraz cieplejsze dni oraz sielska aura zachęcają do snucia wakacyjnych planów. Powodują także, że coraz śmielej nawiązujemy swoim wyglądem do najcieplejszej pory roku. Nie jest tajemnicą, że fryzury inspirowane zmysłowym i nonszalanckim surferskim stylem są niezwykle pożądane w sezonie wiosenno – letnim. Aby ułatwić stylizację włosów w tym klimacie wszystkim posiadaczkom fal, loków oraz sprężynek eksperci Cantu przygotowali kilka wskazówek. 

Umyj włosy, ale niezbyt intensywnie

Twoje włosy muszą być czyste, by można było przystąpić do ich stylizacji. Skup się przede wszystkim na masowaniu skóry głowy, bo to ona potrzebuje najwięcej oczyszczenia. Dobrym sposobem będzie również mycie metodą OMO. Składa się ona z 3 kroków: O – odżywka, M – mycie, O – odżywka. Oczywiście po każdym kroku spłukujesz dokładnie kosmetyk. Dzięki temu włosy są chronione, nie tracą nawilżenia, są delikatnie natłuszczane i mocno odżywiane. W kolejnym kroku, konieczna będzie aplikacja odżywki, która delikatnie dociąży włosy. 

Silne nawilżenie 

Proces odpowiedniego nawilżenia włosów tuż przed stylizacją w surferskim klimacie jest niezwykle istotny. Zalecamy aplikację odżywki bez spłukiwania na mokre włosy, przeczesuj palcami w kierunku od skóry głowy, nanosząc większość produktu na środek i końce włosów. W realizacji tego kroku może pomóc odżywka bez spłukiwania Leave-in Conditioning Cream od Cantu. Kosmetyk ten ma silne właściwości regenerujące, nawilżające, a co ważne zwiększa także podatność włosów na modelowanie. Idealnie nadaje się na ciepłe miesiące, kiedy włosy wystawione na działanie słońca i morskiej wody potrzebują intensywnego odżywienia. 

Słońce i sól zawarta w morskiej wodzie, mogą sprawić, że Twoje włosy staną się bardziej suche niż zwykle. Aby utrzymać odpowiednie nawilżenie i definicję, użyj odżywkę bez spłukiwania Leave-in Conditioning Cream od Cantu, a następnie Coconut Curling Cream. 

Takie połączenie mocno nawilży Twoje loki, dociąży je i ochroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Innym sposobem może być zaplatanie włosów w duże warkocze lub skręty, aby chronić włosy przed plątaniem się.

Właściwa i świadoma pielęgnacja to gwarancja sukcesu w procesie stylizacji fal, loków i sprężynek. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci uzyskać idealny letni look na teksturowanych włosach.

Kosmetyki Cantu dostępne są w drogeriach Rossmann lub na Rossmann.pl