Dokumenty na Netflixie, które warto obejrzeć - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Dokumenty na Netflixie, które warto obejrzeć

Dokumenty na Netflixie, które warto obejrzeć

Jakiś czas temu stworzyłyśmy subiektywną listę dokumentów o modzie, jakie każdy faszionista powinien zobaczyć [KLIK], następnie podałyśmy jeszcze kilka uwielbianych przez nas seriali [KLIK]. Teraz nadszedł czas na dokumenty na Netflixie, które warto obejrzeć!

The Game Changers

Jakie korzyści płyną z jedzenia roślinnych produktów? W jaki sposób dieta wegańska i wegetariańska wpływa na efektywność organizmu? Tego dowiecie się z tego dokumentu. Przedstawiono tutaj historie sportowców odnoszących spektakularne sukcesy w swoich dziedzinach, które przypisuje się właśnie diecie roślinnej.

Fyre

Czy pamiętacie skandal związany z “największą imprezę ever”, która tak naprawdę nigdy się nie odbyła? Dokument odsłania kulisy machiny reklamowej napędzonej przez gwiazdy oraz media i kroku po kroku ukazuje w jaki sposób za pomocą internetu i sprytnych zabiegów marketingowych można stworzyć coś, czego tak naprawdę nie ma…

Filmy naszej młodości

Serial o kulisach powstania kultowych filmów, które zna niemalże każdy z nas i które na stałe zapisały się na kartach popkultury. Każdy z odcinków trwa ok 45 minut. Tytuły, jakie można lepiej poznać, to: Dirty Dancing (Wirujący sex), Kevin sam w domu, Pogromcy duchów, Szklana pułapka.

Niebezpieczne produkty

Dokument śledczy, demaskujący oszustwa i zaniedbania, jakie kryją się za niektórymi z najpopularniejszych produktów na świecie. Jeden z odcinków serialu jest poświęcony podróbkom najlepiej sprzedających się kosmetyków. Dzięki “Niebezpiecznym produktom” można poznać najgorsze konsekwencje zakupy takich artykułów. 

The Royal house of Windsor

To mini serial dokumentalny, który opowiada o wzlotach i upadkach brytyjskiej monarchii. Jest to świetne uzupełnienie tematów poruszonych w The Crown, np abdykacji Edwarda VIII, czy wybryki Filipa.