Ciekawe blogi podróżnicze. Nasze TOP 8 - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Ciekawe blogi podróżnicze. Nasze TOP 8

Ciekawe blogi podróżnicze. Nasze TOP 8

 

Z roku na rok świat blogosfery nieco się wzbogaca o nowych twórców. Dotyczy ti także tych, zajmujących się tematyką podróżniczą, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i przygodami z czytelnikami. Poza licznymi rekomendacjami miejsc, wartych odwiedzenia globtroterzy udzielą także wskazówek przydatnych podczas planowania wyjazdu. Bacznie obserwujemy rozwój tej kategorii na blogach oraz Instagramie, ciesząc się z coraz większych możliwości czerpania wiedzy o niesamowitych miejscach na świecie. Jeśli nie macie czasu na przeszukiwanie internetu w celu znalezienia najciekawszych blogów, to mamy dla Was dobrą wiadomość, poniżej znajdziecie kilka polecanych przez nas kont podróżniczych. Być może nasze blogowe perełki zainspirują Was do zorganizowania wycieczki. 

1/ Coupleaway / coupleaway.com/podroze/

Justyna i Paweł podróżują na pełen etat. Zarówno na blogu, jaki  na Instagramie dzielą się masą praktycznych informacji na temat regionów, które zwiedzają, a dodatkowo pokazują jak podróżować bez wydawania ogromnej sumy pieniędzy. Dodatkowo, ich drugą pasją jest fotografia i filmowanie w związku z czym, na stronie możecie znaleźć również masę fotograficznych wskazówek.

2/ The Travelling Onion / thetravellingonion.pl

Magda zwiedziła ponad 50 krajów. Mieszkała we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii, przez co śmiało powiedzieć, że jej dom jest w kilku miejscach rozsianych po całym świecie. Poza podróżowaniem, Magda organizuje wyjazdy warsztatowe dla kobiet, które chcą się rozwijać na różnych polach, a także poznawać nowe, inspirujące osoby.

3/ Martyna z Gruzji / martynazgruzji.pl

Jeśli marzą Wam się wakacje pośród bajecznych krajobrazów Gruzji to u Martyny znajdziecie wiele ciekawostek,a także masę informacji, które mogą przydać się w regionie Kaukazu. Dodatkowo Martyna zajmuje się organizacją wypraw na terenie Gruzji, a także wypożyczalnią samochodów terenowych, które przydadzą się w części górzystej zajmującej znaczną część kraju.

4/ Domi travelstories /  domitravelstories.pl

Dominika przez 6 lat pracowała jako rezydentka biura podróży, stąd dzielenie się złotymi radami przychodzi jej z łatwością. Mieszkała między innymi w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Grecji oraz Meksyku, który króluje na jej blogu. Dzięki temu, że Dominika miała możliwość pomieszkania nieco dłużej w kilku regionach może spojrzeć na dane miejsca z perspektywy lokalnego mieszkańca, a nie tylko turysty.

5/ Mama said be cool /www.mamasaidbecool.pl/co-zobaczyc-w-funchal-atrakcje-stolicy-madery/

Monika i Hubert na blogu relacjonują swoje podróże, które odbyli między innymi w Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Europie. Dodatkowo znajdziecie zakładkę z inspiracjami i pomysłami na podróże, których para jeszcze nie zdążyła zrealizować.

6/ Travelstory / travelstory.pl

Ania ma to szczęście, że jej praca jest jednocześnie jej pracą. Podróże towarzyszą jej niemal cały czas, a wszystkie organizuje samodzielnie na podstawie wiedzy zaczerpniętej z internetu oraz porad udzielonych przez spotkanych lokalsów podczas poprzednich wyjazdów. Ania dość często wybiera te miejsca, które są nieco mniej turystyczne i oddalone od utartych szlaków, ale dzięki temu może lepiej poznać smak życia tubylców.

7/ Powroty / powroty.do

Daniel i Patrycja zafascynowali sią różnorodnością otaczającego nas świata, który inspiruje i jednocześnie zachęca do jeszcze dokładniejszego poznania. Na swoim blogu dzielą się praktycznymi poradami w zakresie podróży, zarówno zagranicznych, jak i w granicach Polski. 

8/ Asia Journeys / asiajourneys.pl

Asia na swoim blogu, jak i na Instagramie publikuje zdjęcia, na których główną rolę odgrywa majestatyczna natura. Sama Asia mówi, że stara się dostrzegać piękno w każdym możliwym napotkanym zakamarku i schodzić ze szlaków utartych przez swoich podróżniczych poprzedników.

________