Warto posłuchać - podcasty o równoważnym rozwoju, ekologii i klimacie  - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Warto posłuchać – podcasty o równoważnym rozwoju, ekologii i klimacie 

Warto posłuchać – podcasty o równoważnym rozwoju, ekologii i klimacie 

 

Podcasty nie muszą pełnić jedynie roli wypełniania i umilania nam czasu. Mogą również przekazywać wiedzę na bardzo ważne i tematy, takie, jak koncepcja zrównoważonego rozwoju, ekologia czy klimat. Jeśli pragniecie poszerzyć swoją wiedzę w tych kwestiach, to poniżej przygotowałyśmy listę kilku interesujących słuchowisk. 

1/ Low Tox Life Podcast

Pomysłodawcy podcastu twierdzą, że mniej zanieczyszczona ziemia to mniej zanieczyszczone życia. Alexx Stuar, która jest inicjatorką słuchowiska. Do swoich audycji zaprasza aktywistów, naukowców, a nawet “zwykłych” ludzi, którzy mają szansę się wypowiedzieć i i uświadomić odbiorców, że codzienne, nawet te najmniejsze decyzje mają duże znaczenie.

2/ Conscious Chatter Podcast

Kestrel od dobrych kilku lat stara się zarażać ludzi wiedzą, na temat świadomego podejścia do mody. Zadawanie pytań dotyczących pozyskiwania materiałów, produkcji i dystrybucji sprawia jej ogromną radość. Twórczyni stara się pokazać, że branża fashion nie wyklucza działań, które mogą być przyjazne środowisku.

3/ The Minimalists Podcast

Z pewnością wiele z was kojarzy dokument Minimalism dostępny na Netflixie, który opowiada o odejściu od wartościowania przedmiotów na rzecz wartościowania i przeżycia własnego życia. Dla tych, którzy chcą poszerzyć zakres swojej wiedzy na temat minimalizmu powstał podcast poruszający  również tematy związane z psychologia czy ekonomią.

4/ Podcast Smoglabu

W tym podcaście poruszane są tematy związane z klimatem oraz z jakością powietrza. Słuchowiska skupiają się na działaniach wpływających na ich pogorszenie. Oprócz tego, prowadzący poruszą kwestie dotyczące rozwiązań w miastach, pomagających usprawnić i polepszyć komfort życia mieszkańców.

5/ Zielony Podcast

Krzysiek Rzyman rozmawia z gośćmi i gościniami o katastrofie klimatycznej, a dokładniej o tym co dzieje się z nasza planetą. Ze słuchowiska możemy się dowiedzieć jak poprzez swoje wybory opóźnić zbliżający się kryzys. Ponadto, w rozmowach pojawiają się tematy związane z nowoczesnymi technologiami, które być może pomogą nam zadbać o planetę.

6/ Jestem zielona

Agnieszka Zdunek udziela wielu cennych rad, na to jak poprzez drobne zmiany i czynności odchodzić od masowej konsumpcji, a zbliżać się do ruchu zero waste.

________