6 pomysłów na udaną walentynkową randkę - issue27.pl
 • TRENDY  • 6 pomysłów na udaną walentynkową randkę

6 pomysłów na udaną walentynkową randkę

 

Walentynki – przez jednych uwielbiane, a przez innych znienawidzone. Jednak bez wątpienia należą do grona moich ulubionych “świąt”. Oczywiście zgadzam się ze stwierdzeniem, że miłość powinniśmy okazywać codziennie, ale podobnie jak urodziny to okazja do tego, by celebrować siebie i miłość, którą dażymy drugą osobę. Potrzebujesz wymówki? Nie. Czy miło jest mieć wymówkę? Tak. Czy wszystkie pary czasami potrzebują przypomnienia i czasu dla siebie? Zdecydowanie.

Walentynki mogą być proste i trochę kiczowate, ale zawsze to piękna okazja. Niezależnie od tego, czy jesteś w związku i zamierzasz świętować ze swoim partnerem/partnerką, czy planujesz randkę ze znajomymi, zebrałyśmy kilka naszych najlepszych pomysłów na walentynkowe randki, które wykraczają poza ramy film + kolacja.

1. Zagraj w grę lub ułóż puzzle

W początkowych dniach kwarantanny chyba każdy zaopatrywał się w puzzle i gry planszowe. Wyciągnij je, bo to świetny pomysł na domową randkę. Gra w planszówki, czy układanie puzzli są ciekawym pomysłem na wspólne spędzanie czasu. Znacznie bardziej angażują obie strony, niż samo włączenie filmu lub programu telewizyjnego. Innymi słowy, jest mniejsza szansa na to, że będziesz przewijać zawartość swojego telefonu podczas gry w Scrabble niż podczas wspólnego oglądania Teda Lasso.

Zamów więc coś na wynos ze swojej ulubionej restauracji lub ugotuj posiłek, a do tego przygotuj się na noc z grami planszowymi. Nie zapomnij o deserach w kształcie serca!

2. Kolacja tematyczna i film

OK, pamiętam obiecałam, że nasze propozycje na randkę we dwoje mają być czymś więcej niż kolacją i filmem, ale w tym punkcie proponujemy podkręconą wersję tej opcji. Kochasz włoskie jedzenie? Ugotuj swoje ulubione włoskie danie i obejrzyj film nakręcony we Włoszech – na przykład Rzymskie wakacje lub Zakochani w Rzymie.  A może oboje jesteście wielkimi fanami Harry’ego Pottera, więc gotujecie posiłek taki, jak w Hogwarcie — pomyślcie o cieście pasterskim, pieczonej wołowinie, gotowanych ziemniakach, czy orzechach prażonych.  Zaserwuj ucztę i rozpocznij ulubionych maraton filmowy!

Poniżej odsyłam Was do naszych artykułów z filmami idealnymi na wieczór tematyczny:

Włochy na ekranie – 10 filmów nakręconych w pięknej Italii

Francuskie filmy i serialne, które warto obejrzeć            

Kadry z Paryża, czyli najlepsze filmy nakręcone w Mieście Miłości

Filmowa podróż do Rzymu, czyli najpiękniejsze produkcje nakręcone w Wiecznym Mieście            

W roli głównej Nowy Jork. 10 filmów z pięknymi ujęciami miasta, które nigdy nie śpi            

3. Idź do winiarni

Wiem, co myślisz: rundka po barach nie ma w sobie nic poetyckiego – zgoda. Uważam jednak, że winiarnie to jedne z najbardziej romantycznych miejsc. Znajdź więc trzy w swojej okolicy i masz już zaplanowany cały wieczór walentynkowy.

Zamów przekąski oraz po kieliszku wina w każdym z miejsc i spędźcie tą noc na rozmowach oraz uczeniu się nowych rzeczy o sobie nawzajem. Niezależnie od tego, czy twój związek jest świeży, czy jesteście razem od lat, zawsze możesz dowiedzieć się czegoś nowego o bliskiej osobie.

4. Zrób sobie dzień wolny i idź na randkę

…lub po prostu spędź go w łóżku! Słodkie lenistwo w dzień powszedni smakuje o wiele lepiej niż w weekend. Zorganizuj wspólnie spędzenie tego dnia, aby uczcić waszą relację w dowolny sposób. Samo wzięcie wolnego dnia na bycie razem jest świętem samym w sobie! Możecie pójść na spacer lub do ulubionej restauracji albo po prostu spędzić ten dzień w domu, ciesząc się swoim towarzystwem i czasem dla siebie.

5. Śniadanie do łóżka

A propos pozostania w łóżku przez cały dzień, nie wychodź z łóżka w Walentynki! Możesz zaskoczyć swojego partnera śniadaniem do łóżka lub zaplanować to z wyprzedzeniem przygotowując coś też dla siebie, aby cieszyć się wspólnie tym porankiem. Poświęcenie czasu na bycie razem, zanim jakikolwiek stres zacznie przeszkadzać jest niezwykle przyjemne. To idealny sposób na rozpoczęcie dnia przeznaczonego na świętowanie twojego związku.

6. Rób rzeczy, o które zawsze chciałeś/aś zrobić

Znasz tę restaurację, o której powtarzasz, że ją sprawdzisz lub przepis dodany do zakładek, aby przygotować dla swojego partnera na specjalną okazję? Na co czekasz? Wykorzystaj Walentynki jako powód do zrobienia tego, o czym ciągle mówisz. Może to oznacza, że zarezerwujesz weekendowy wypad i zatrzymasz się w hotelu, który od dawna chciałaś odwiedzić. Marzysz o relaksie podczas masażu dla par w spa – cokolwiek to jest, poczujesz się dobrze, robiąc te rzeczy. A co jest jeszcze ważniejsze, zrobicie je razem!